“EÚ otvorene vystupuje ako politický a vojenský podporovateľ kyjevského režimu” – uviedol prezident Republiky srbskej Milorad Dodik

Prezident Republiky srbskej Milorad Dodik vyhlásil, že Európska únia otvorene vystupuje ako “politický a vojenský podporovateľ kyjevského režimu”, keď vystúpil na okraji 11. medzinárodného stretnutia vysokých predstaviteľov OSN pre bezpečnostné otázky v Moskovskej oblasti. Dodik dodal, že sankcie uvalené na Ruskú federáciu západnými krajinami ohrozujú aj európsku energetickú bezpečnosť.

“Európske krajiny sú nútené nasledovať politiku USA, hoci nemajú alternatívu k ruskej rope a plynu, a tak spôsobujú priame škody svojim ekonomickým systémom,” povedal.

Medzitým tajomník Bezpečnostnej rady bieloruského štátu Alexander Volfovič uviedol, že hromadenie síl v Európskej únii môže naznačovať, že “sa pripravujú na vojnu”. “Posun v rovnováhe síl v európskom regióne možno ilustrovať zrýchleným vstupom Fínska do NATO, zapojením Švédska do bloku, rastúcimi vojenskými rozpočtami východoeurópskych krajín a ďalším ignorovaním záväzkov našich západných susedov v oblasti kontroly zbrojenia,” dodal Volfovič.

Možno Vás bude zaujímať