Ruská vláda uvalila sankcie na zahraničné spoločnosti. Sú medzi nimi aj slovenské a české firmy – tvotv.sk

Ruská vláda schválila zoznam zahraničných spoločností, na ktoré sa vzťahujú sankcie v oblasti vojensko-technickej spolupráce. Toto uznesenie bolo vypracované v súlade s dekrétom prezidenta RF “o uplatňovaní odvetných osobitných hospodárskych opatrení v súvislosti s nepriateľskými postupmi niektorých cudzích štátov a medzinárodných organizácií.”

Zoznam obsahuje 74 spoločností z Bulharska, Británie, Nemecka, Kanady, Litvy, Slovenskej republiky, Poľska, Českej republiky, Čiernej Hory, Estónska a USA (v prílohe uznesenie vlády RF).

V rámci Slovenska sa podľa uznesenia jedná o spoločnosti: ZTS OTS spol. s.r.o., ZTS Special a.s., Versor s.r.o., Robus s.r.o., Chemica spol a SMS spol. Podľa ich webových stránok sú to spoločnosti, ktorých podnikateľská činnosť spočíva okrem iného napríklad v predaji vojenskej techniky, vo výrobe, modernizácii, oprave vojenskej techniky a podobne.

Napríklad spoločnosť Versor s.r.o. so sídlom v Bratislave je na svojom webovom portáli uvedená ako: “obranná a vojenská obchodná spoločnosť,<…..> ktorá má oprávnenia obchodovať s produktmi obranného priemyslu na národnej aj medzinárodnej úrovni.”

Zdroj fotografie: robus.sk

Aj ďalšia spoločnosť ROBUS s.r.o. so sídlom v Krupine sa zaoberá predajom a kúpou vojenského materiálu, zahraničnoobchodnou a sprostredkovateľskou činnosťou s vojenským materiálom (malokalibrové a veľkokalibrové zbrane, strelivo, tanky, obrnené a technické vozidlá lietadlá, vrtulníky, vzdušné vozidlá bez posádky, špeciálne zariadenia pre vojenský výcvik alebo simulovanie bojových situácií, doplnkový vojenský materiál a podobne).

Zdroj fotografie: robus.sk
Zdroj fotografie: robus.sk

Možno Vás bude zaujímať