Ševčík zaslal Hamranovi “štipľavý” odkaz k jeho tlačovke o vražde v Michalovciach

V súvislosti s prípadom obzvlášť závažného zločinu vraždy, ku ktorému došlo dňa 01.01.2023 v Michalovciach bola usporiadaná tlačová konferencia Štefana Hamrana, prezidenta Policajného zboru SR.

Generál vo výslužbe Ivan Ševčík, ktorý pracoval v polícii vyše 30 rokov a je bývalým šéfom UBOK, (súčasná NAKA), bývalý šéf Inšpekčnej služby, bývalý policajný pridelenec SR v Prahe zaslal Hamranovi “štipľavý”odkaz.

“Včera som mal pustenú ta3. Išiel som robiť do záhrady, chcel som vypnúť telku a vidím, že ide tlačovka najlepšieho policajného prezidenta v dejinách ľudstva. Dobre. Pozriem si. Tak to bol hnoj a nie tlačovka. To radšej  mohol dať krátku tlačovú správu. A ešte lepšie by bolo, keby vycestoval do Michaloviec a tam podal tu tlačovú správu. Tým mohol povzbudiť policajtov pri ich práci. Namiesto toho sa išiel predvádzať s tromi komparzistami, ktorí nepovedali ani slovo. Len ten úspešný čarostrelec mal melodramatický monológ, kde sa tváril veľmi dôležito a evidentne hľadal aj vhodné slová, aby vyzeral múdro a dôležito. Opisoval prácu polície, veľmi podrobne a dlho, aby si užil svetlá kamier,” uviedol Ivan Ševčík.

Hamran má byť apolitický, čo nie je, navyše má dvojaký meter

Ševčík ďalšej dodáva, že za čiarou bolo, keď zaútočil na Mariana Kotlebu a nazval ho zločincom.

“Neviem prečo si ho zobral do zameriavača svojej odstreľovacej pušky, ktorou už zastrelil človeka, ale on nemá čo hodnotiť a kritizovať politikov. Ma byť apolitický. Týmto krokom vyjadril svoj politický postoj. A keď to už urobil, prečo nespomína ďalšieho zločinca a to je Daniel Lipšic. Aj on je odsúdený zločinec. Ten dokonca zabil človeka, čo u M. Kotlebu absentuje.”

Hamranovi prekáža aj Maroš Žilinka

Policajný prezident neobišiel ani tému: generálny prokurátor Maroš Žilinka a kritika platného § 363. Ivan Ševčík reagoval:
“Pán Hamran nesiaha pánovi Žilinkovi ani po členky. Pán Žilinka je kariérny prokurátor, právnik. A kto je pán Hamran? Nechám to na Vašom hodnotení.
On je policajt, má konať podľa zákona. Nemá kritizovať zákony a  platné právne normy. A aj keď sa cíti byť veľkým prezidentom, tak to ho neopravňuje, aby sa takýmto spôsobom vyjadroval. Dáva najavo, že mu to vadí v prípade známych, mediálne prepieranych kauzách, kde oni sami  porušovali zákony a všetko čo sa porušiť len dá. Mám pre neho jednu dobrú radu. Ak sa chce zbaviť § 363, nech na porade dá pokyn podriadeným útvarom a hlavne tej bande čurillovcov, apačov nech konajú podľa zákona. Len podľa platného zákona. Tým vyrazia JUDr. Žilinkovi jeho zbraň, § 363 z rúk a nebude môcť podľa neho rozhodovať. Lebo vyšetrovateľ bude konať zákonne, podľa Tr. poriadku. Pre mňa, ako občana je nepochopiteľné, že my, bežná verejnosť chápeme zmysel paragrafu 363, nemáme s nim problém, považujeme ho za potrebný a on, prezident s právnickým titulom to nechápe.”

Možno Vás bude zaujímať