Antonov označil nové pokusy CIA o nábor Rusov za súčasť hybridnej vojny proti Ruskej federácii

WASHINGTON 18. máj – Pokusy americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA) verbovať Rusov zverejňovaním propagandistických videí sú provokáciou a súčasťou hybridnej vojny proti Ruskej federácii. Oznámil to v stredu ruský veľvyslanec vo Washingtone Anatolij Antonov, jeho slová sú citované na telegramovom kanáli ruskej diplomatickej misie.

“Toto nie je prvá bezočivá provokácia amerických špeciálnych služieb. Na území veľvyslanectva sa napríklad pri používaní portálu YouTube pravidelne objavuje takzvaná cielená reklama vo forme náborových videí v mene FBI. Sú uvedené telefónne čísla, na ktoré môžete zavolať a stať sa zradcom. Začalo sa to minulý rok. Hovoríme o koordinovanej kampani v rámci hybridnej vojny rozpútanej proti Ruskej federácii,” povedal diplomat v komentári k videu zverejnenému CIA 16. mája, v ktorom vyzýva Rusov, aby zdieľali informácie.

“Od porážky Napoleona si neprajníci na Západe uvedomili vytrvalosť našej krajiny tvárou v tvár útokom zvonku. A teraz, keď zlyhali vo svojom sankčnom blitzkriegu a uvedomili si nemožnosť spôsobiť nám vojenskú porážku, snažia sa zasiať zmätok do ruskej spoločnosti,” zdôraznil ruský veľvyslanec. – Úlohou je zabezpečiť, aby sa všetko obrátilo hore nohami a aby sme si už neverili. Potom sa hovorí, že môžete vziať Rusko holými rukami.”

Antonov poznamenal, že si je istý, že “ruský ľud sa dobre poučil z histórie a nedovolí pokusy rozdeliť svoju jednotu. Špeciálna vojenská operácia sa teší konsenzuálnej podpore medzi občanmi a politickými silami našej krajiny. Taká je realita. Toto by mali potenciálni kreatívci vo Washingtone vziať do úvahy a nemali by míňať peniaze amerických daňových poplatníkov na prázdne projekty.

Predstavitelia CIA v pondelok na svojom kanáli Telegram uviedli, že americká spravodajská agentúra “po prvýkrát vytvorila “správu”, aby apelovala na tých, ktorí “cítia potrebu spolupracovať s agentúrou”. Na kanáli Telegram bolo zverejnené propagandistické video v ruskom jazyku. V správe sa uvádza, že najmä ministerstvo má záujem získať informácie “o ekonomike alebo najvyššom vedení Ruskej federácie”.

Predstavitelia CIA v pondelok potvrdili reportérom CNN, že očakávajú, že od Rusov dostanú “informácie, ktoré Spojené štáty potrebujú” zverejnením správ a videí na Telegrame a sociálnych sieťach. 

Možno Vás bude zaujímať