ŠOKUJÚCE INFORMÁCIE: Čo bolo podpísané medzi Francúzskom a Slovenskom v Bratislave? “Znova pôjde o veľké biznisy,” tvrdí Andrej Danko

Iba tri dní po skončení medzinárodnej bezpečnostnej konferencie Globsec, vychádzajú na povrch šokujúce informácie. Francúzsko a Slovensko by mohli spolupracovať v oblasti energetiky. K akým zmluvám sa Slovenská republika zaviaže alebo už aj zaviazala? “Znova pôjde o veľké biznisy, “skonštatoval Danko.

Francúzky prezident Emmanuel Macron predniesol v stredu 31. mája prejav v Bratislave pri príležitosti 18.ročníka medzinárodného bezpečnostného fóra Globsec. Ten sa vo svojom prejave zameral na napätú situáciu na severe Kosova a tiež na konflikt na Ukrajine. Macron však necestoval na Slovensko iba kvôli Globcesu. Na stredajšom rokovaní v Bratislave hovorili s prezidentkou Zuzanou Čaputovou aj o energetike. A práve tá mohla byť kľúčovým dôvodom Macronovej návštevy.

YouTube player

Samotná prezidentka Čaputová vo svojom uvítacom prejave potvrdila, že sa podpísali viaceré memorandá o spolupráci. Aj energetické podniky v paláci podpísali memorandum o spolupráci v oblasti jadrovej energetiky a vývoja čistých vodíkových technológií. Zuzana Čaputová si myslí, že “potrebujeme posilňovať našu energetickú sebestačnosť a nezávislosť a zároveň riešiť klimatické výzvy.” 

V otázke jadrového paliva, Slovensko diskutuje s Francúzskom. Aká budúcnosť čaká jadrovú energetiku?

Čaputová uviedla, že v čase energetickej krízy je jadrová energia dôležitým a stabilizačným pilierom nášho energetického mixu. Zároveň ale považuje za potrebné zvyšovať aj podiel energie z obnoviteľných zdrojov. V otázke jadrového paliva podľa nej Slovensko diskutuje s Francúzskom o možnej budúcej spolupráci. “Hovoríme s viacerými partnermi, ale v tomto je Francúzsko pre nás veľmi dôležitý hráč práve kvôli posilneniu diverzifikácie zdrojov,” povedala Čaputová.

Francúzsky prezident Macron dodal, že ” ambiciózne energetické ciele Európy sa nedajú dosiahnuť bez jadra.” Stratégia Francúzska podľa neho spočíva v rozvoji jadra a obnoviteľných zdrojov, energetickej efektívnosti a znížení spotreby.

Andrej Danko, predseda strany SNS ostro skritizoval tieto dohody v oblasti energetiky:

Macron sa musí strašne smiať na tom, akých hlúpych a naivných politikov máme na čele nášho štátu. Stačilo vypiť vodku s Hegerom v starom meste, pochváliť Čaputovú a popritom francúzske spoločnosti podpísali strategický dokument so slovenskými elektrárňami o tom, že Francúzi nám zabezpečia nové jadrové palivo, budú vyvíjať nový dizajn tohto jadrového paliva. No medzi riadkami Vám už nepovedia, že bez Ruska to možné nie je. Takže milí občania, cez Nord Stream budeme kupovať ruský plyn od Nemcov za nemecké ceny. Od Francúzov budeme kupovať jadrové palivo,” dodal predseda A. Danko.”

Andrej Danko, predseda strany SNS

“O čo ide Francúzom a Nemcom? Znova o veľké biznisy,” skonštatoval Danko

Podľa predsedu SNS sledujú iba vlastné záujmy a dodáva: “Len aby u nich boli vyššie dôchodky, sociálne zabezpečenie, aby sa vedeli postarať o každého kto sa tam prisťahuje a aby východné štáty boli závislé od nich. Nie od Ruska. Preto im vadia priame kontakty na Ruskú federáciu. A to isté bolo s Čínou. Keď som bol vo vysokej štátnej funkcii, stále nám vraveli, necestujte do Číny a potom sa pozerám, Ursula von der Leyen spolu s Macronom si tam podávajú ruky. O čo išlo? Znova o veľké biznisy”.

Andrej Danko pripomenul aj to, od koho závisí ekonomika západných krajín.

“Čo sa týka vzťahu Francúzka a Ruska, asi ťažko by airbusy prežili, ak by ruské aerolínie nekupovali tieto lietadlá. Asi ťažko by prežívali niektoré nemecké firmy, ak by nemali strategické podiely v Ruskej federácii. To len nám Francúzi a Nemci stále rozprávajú, odrežte sa od Ruskej federácii, nespolupracujte s nimi. Chcem Vám jasne povedať, že tieto falošné západné hry nestmeľujú Európsku úniu ale budú ju rozbíjať. Orbán to tiež jasne vidí, pretože aj jeho tlačia do takýchto kontraktov. Ak sa im spiera, je okamžite najväčší korupčník,” skonštatoval Danko.

“Slovenská republika nechce byť v Európskej únii sluhom ale partnerom” – predseda SNS, Andrej Danko

“Chceme dobré vzťahy s Francúzmi aj s Nemcami a musia nás brať ako partnerov v Európskej únii. Nie ako sluhov, ako ľudí, ktorí majú drieť a pracovať, splácať predražené energie len preto že na Západe si žijú rozšafne, “ dodal na záver Andrej Danko, predseda strany SNS.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *