B. Gröhling (SaS): Mária Šofranko (OĽANO) musí odstúpiť z Rady fondu na podporu vzdelávania

Podpredseda SaS a exminister školstva Branislav Gröhling plne stojí za Študentskou radou vysokých škôl (ŠRVŠ) a apeluje na poslankyňu OĽANO Máriu Šofranko, aby odstúpila z Rady fondu na podporu vzdelávania.

„Nominácia Márie Šofranko do Rady fondu na podporu vzdelávania je nielen popretím zmyslu zákona, ale aj toho, že éra „našich ľudí” sa stále neskončila. Cieľom novely zákona o Fonde na podporu vzdelávania bolo zabezpečiť najmä efektívnejšiu kontrolu verejných financií. V žiadnom prípade som neočakával, že namiesto experta na financie, ktorého malo menovať ministerstvo financií, sa Igor Matovič rozhodne nominovať jednotku kandidátky OĽANO. Táto nominácia nevzbudzuje len nedôveru, ale je aj výsmechom do tváre všetkým poctivým študentom. Osobne som očakával, že si poslankyňa OĽANO uvedomí konflikt záujmov a odíde sama. Ak sa tak ale neudeje, plne stojím za Študentskou radou vysokých škôl a žiadam ministerstvo financií, aby bola Mária Šofranko okamžite odvolaná,” uviedol podpredseda SaS Branislav Gröhling.

Na tlačovej konferencii v stredu sa Šofranko k tejto veci vyjadrila, že svoju pozíciu v rade nevníma ako konflikt záujmu. To, že je aj členkou školského parlamentného výboru, je podľa nej výhodou. Poznamenala, že za členku rady fondu bola vymenovaná v októbri 2022 a ponuka ju vtedy prekvapila.

Možno Vás bude zaujímať