Británia sa pripravuje na “vojnovú hru” proti energetickej kríze. Vypracovala už aj tajný núdzový plán

Ministri Spojeného kráľovstva plánujú “vojnovú hru” na riešenie týždňových výpadkov elektrickej energie. Úrady krajiny vypracovali tajný plán na zabezpečenie dodávok potravín a vody, dopravy a komunikácií. Informovali o tom britské noviny Daily Mail s odvolaním sa na úradníkov.

“Ministri plánujú ‘vojnovú hru’ v núdzových situáciách. <… Úradníci > Whitehall (Britská vládna administratíva) vykonávajú záťažové testovanie “Programu Yarrow”, tajného plánu na boj proti výpadkom prúdu, ktorý uprednostňuje poskytovanie jedla, vody a prístrešia deťom a starším ľuďom, ako aj tým, ktorí majú opatrovateľské povinnosti. V štátnom pláne sa definuje situácia s problémami v dodávkach elektrickej energie, ktorá bude horšia ako samotné prognózy miestnej elektrárenskej spoločnosti National Grid z minulého mesiaca. Je to preto, že miestny meteorologický úrad varuje pred chladnejšou zimou v tomto roku.

Dokumenty z plánu hovoria o jednotných výpadkoch elektrickej energie v celej krajine. Spočiatku by k výpadku prúdu došlo iba raz denne počas troch hodín v najhoršom prípade, v najlepšom prípade na 1 hodinu. Frekvencia výpadkov bude závisieť od závažnosti krízy. Zároveň budú fungovať iba analógové rozhlasové stanice vrátane BBC Radio 2 a 4.

Zdroj: Daily Mail/Ura News

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *