Britská ministerka vnútra je v panike kvôli Albáncom – tvotv.sk

LONDÝN (10. november) – Južné Anglicko je pod „inváziou“, keďže zo 40 000 migrantov 12 000 z nich pochádza z Albánska, uviedla ministerka vnútra Suela Bravermanová v súvislosti s príchodom čoraz väčšieho počtu Albáncov nelegálne cez Lamanšský prieliv.

Drvivú väčšinu tvoria dospelí nezadaní muži, ktorí si hľadajú prácu, a zdá sa, že stále viac pribúda kosovských Albáncov, ktorí sa identifikujú ako Albánci a myslia si, že majú väčšiu šancu nájsť si prácu – najmä v stavebníctve.

Okrem hľadania práce v legálnych aktivitách však prílev vyvolal obavy z prepojenia na zločinecké skupiny.

V reťazci obchodovania s ľuďmi v severnom Francúzsku sú sprostredkovateľmi najmä kurdské pašerácke skupiny, zatiaľ čo Albánci, ktorí verbujú ľudí, zarábajú províziu za každú osobu, ktorú prepošlú, píše „London Times“.

Sú to teda Albánci, ktorí zásobujú kurdské skupiny mužmi a Kurdi majú na starosti vybavenie ako člny, motory a záchranné vesty. Albánski sprostredkovatelia sa prezentujú ako „realitní agenti.“

V Spojenom kráľovstve sú aj albánski „prostredníci“, ktorí verbujú migrantov cez príbuzných alebo zločinecké skupiny.

Najčastejšie pašeráci ľudí prevážali migrantov na nákladných autách. Takáto cesta z Albánska stála bežne okolo 24-tisíc eur. Plavba cez Lamanšský prieliv je jednoznačne lacnejšia a migranti platia od 3000 do 5000 eur.

Náboroví pracovníci pracujú vo všetkých veľkých mestách v Albánsku a zverejňujú stovky inzerátov na sociálnych sieťach, väčšinou na Tik-Tok, píše „London Times“.

Zdroj: London Times

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *