Český europoslanec Hynek Blaško: Ukrajinci nie sú schopní sa prispôsobiť

Pred viac ako rokom podala EÚ pomocnú ruku miliónom utečencov z Ukrajiny. Ako to dopadlo?
Podľa údajov Vysokého komisára OSN pre utečencov prišlo od 24. februára minulého roka do 31. januára 2022 do Európy 8 046 560 ukrajinských utečencov, pričom viac ako polovica z nich sa usadila v Nemecku a Poľsku, pričom na treťom mieste z hľadiska počtu ubytovaných utečencov je Česká republika.
“Pomocou Ukrajine sme prevzali svoj diel zodpovednosti za bezpečnosť sveta,” zdôraznil český minister vnútra Vít Rakušan.
Minulý týždeň sa však vnútorný konflikt Českej republiky s utečencami z Ukrajiny vážne vyhrotil kvôli správe o znásilnení 15-ročnej českej občianky.
V utorok 8. júla večer 18-ročný ukrajinský občan “pozval” 15-ročné dievča na prechádzku k rieke. Mladí ľudia sa poznali a dievča s pozvaním súhlasilo. Počas prechádzky vzal chlapec svoju obeť do neďalekého lesa, zviazal jej ruky, zalepil ústa lepiacou páskou a znásilnil ju. Potom ju zbil a okradol. Dievča predstieralo, že je mŕtve. Násilník ju zabalil do vreca, zhodil zo skaly do lesa a z miesta činu ušiel. O nejaký čas neskôr sa dievčaťu podarilo dostať z vreca a samo vyhľadať pomoc.
Pred týmto prípadom vypukli v júni v Českej republike protesty, keď rómski demonštranti protestovali po tom, ako Ukrajinci zabili mladého Róma.


Český europoslanec Hynek Blaško, ktorého syn bol tragicky zabitý pedofilom, sa k incidentu vyjadril:


Otázka: Nedávno Ukrajinec zabil Róma, teraz znásilnil a pokúsil sa zabiť maloletú, myslíte si, že tieto činy majú znaky systémovej povahy?
Systémový charakter v tom nie je. Podľa mňa sú to činy jednotlivcov, ktorí nie sú schopní sa prispôsobiť. Závažnejšie na celej veci je to, že vládni predstavitelia nabádajú k zdržanlivosti, aby nedošlo k nenávisti k Ukrajincom, ale vôbec im nevadí  vyvolávať nenávisť k Rusom.


Otázka: V Českej republike žije približne 200-tisíc mužov z Ukrajiny vo fertilnom veku, majú českí obyvatelia očakávať nebezpečenstvo od mužov z Ukrajiny?
Tu sa ukazuje, ako je to s ich láskou k vlasti. Ukrajina je im ukradnutá. Skôr sa obávajme chvíle keď vojna skončí a do Európy začnú prúdiť hrdlorezi zo všeobecne známych fašistických skupín a destabilizujú už tak krehkú bezpečnostnú situáciu.


Otázka: Čo je podľa vás príčinou problému?
Základom je neochota bojovať za vlasť a teda hľadať jednoduchší spôsob života.


Otázka: Ako navrhujete tento problém vyriešiť?
Ukrajinská vláda musí presvedčiť občanov v zahraničí, že by sa mali vrátiť a budovať svoju vlasť. Naša vláda musí sprísniť imigračné zákony a kontroly tých, čo tu už sú. Bez milosti vyhostiť tých, ktorí páchajú kriminálne činy.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *