Čínsky minister obrany navštívi Rusko 16. – 19. apríla

Čínsky minister obrany Li Šang-fu navštívi Rusko 16. až 19. apríla. V piatok to oznámil oficiálny predstaviteľ čínskeho ministerstva obrany Tan Kefei.

“Na pozvanie ruského ministra obrany Sergeja Šojgua absolvuje Li Šang-fu oficiálnu návštevu Ruskej federácie v dňoch 16. až 19. apríla,” uvádza sa v správe zverejnenej na stránke agentúry na sociálnej sieti weChat.

Objasňuje, že počas návštevy bude Li Šang-fu rokovať s vojenským velením Ruska. Okrem toho vedúci ministerstva obrany Čínskej ľudovej republiky plánuje navštíviť vzdelávaciu inštitúciu na výcvik ruského vojenského personálu.

Podľa Tan Kefeia si Čína a Rusko v posledných rokoch pod vedením lídrov oboch krajín udržiavajú vysokú úroveň bilaterálnych medziarmádnych vzťahov. “Čína a Rusko udržiavajú strategický dialóg a uskutočňujú spoločné cvičenia,” pripomenul.

Ako poznamenal oficiálny zástupca ministerstva obrany Čínskej ľudovej republiky, strany úspešne dosahujú pokrok v priebehu pragmatickej spolupráce vo vojenskej sfére. Podľa neho týmto spôsobom Peking a Moskva “neustále prispievajú k zabezpečeniu toho, aby sa čínsko-ruské komplexné strategické partnerstvo stalo čoraz zmysluplnejším”. 

Možno Vás bude zaujímať