Čo rozosmialo Lavrova a Wang Yi: Počuli ste Bidena povedať, že Západ nie je náš nepriateľ?

“Neviem, čo povedal Sergej Viktorovič Wang Yi, ale túto fotografiu by som nazvala: ‘Počuli ste, že Biden povedal, že Západ nie je náš nepriateľ’?,” žartovala hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí RF.

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharova napísala pri zverejnení snímky zo stretnutia ruských a čínskych predstaviteľov žartovný komentár, že diplomati sa pred stretnutím v Moskve sladko zasmiali na vyhlásení amerického prezidenta Josepha Bidena, ktorý povedal, že Rusko a Čína nie sú nepriateľmi Západu.

“Neviem, čo povedal Sergej Viktorovič Wang Yi, ale túto fotku by som nazval ‘Počuli ste, že Biden povedal, že Západ nie je náš nepriateľ?'”

Minister zahraničných vecí Ruska Sergej Lavrov sa dnes stretol s vedúcim kancelárie Komisie pre zahraničné veci Ústredného výboru Komunistickej strany Číny Wang Yi.

Šéf čínskej diplomacie je od včera na oficiálnej návšteve Ruska. Včera sa stretol s tajomníkom Bezpečnostnej rady Ruska Nikolajom Patruševom a dnes sa stretol aj s ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom.

Naplánované je aj stretnutie s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

“Dnes je Putin v Kremli. Stred dňa bude venovaný zahraničnopolitickým podujatiam. Putin prijme Wang Yi, ktorý je na pracovnej návšteve Moskvy, zaoberá sa otázkami zahraničnej politiky Číny,” povedal Dmitry Peskov, hovorca prezidenta.

Zdroj: RT BALKAN

Možno Vás bude zaujímať