Domáci turizmus podporia mimoriadne letné vlaky

Ministerstvo dopravy a výstavby podporí aj tento rok letnú turistickú sezónu mimoriadnymi letnými vlakmi. 58 vlakov ZSSK bude jazdiť na 12 linkách do vybraných turistických lokalít naprieč celým územím Slovenska.

Ministerstvo dopravy a výstavby na podporu domáceho cestovného ruchu aj tento rok prináša mimoriadne letné sezónne vlaky. Tie budú jazdiť už od tejto soboty 3.7. do atraktívnych lokalít, medzi ktorými nebude chýbať Dobšiná, Banská Štiavnica, Levoča, Kremnica či populárny vláčik Záhoráčik.

,,Pandémia výrazne zasiahla cestovný ruch, po prvotnej finančnej injekcii formou schém pomoci, prinášame aj mimoriadne letné vlaky, ktoré dovezú cestujúcich do obľúbených turistických lokalít. Slovensko je skvelá a rozmanitá krajina, ktorá má čo ponúknuť domácim aj zahraničnými turistom. Dovolenka na Slovensku je dobrý nápad, verím preto, že si turisti letné vlaky užijú,” povedal Andrej Doležal, minister dopravy a výstavby.

Letné vlaky bude prevádzkovať Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) na základe objednávky rezortu dopravy, vybrané lokality vzišli po rokovaní s Vyššími územnými celkami (VÚC) a Krajskými organizáciami cestovného ruchu (KOCR). Letné vlaky, t. j. spoje so sezónnym obmedzením, budú premávať od 3. 7. do 19. 9. 2021.

„Okrem postupného obnovovania medzinárodných spojov so zaujímavými koncovými destináciami, autovlaku do Splitu a prvého páru našich najrýchlejších IC vlakov ponúkame po mesiacoch tvrdého lockdownu leto plné zážitkov vďaka novým sezónnym linkám, ktorými sa cestujúci dostanú do rôznych kútov Slovenska. Navyše, cestovanie vlakom je úplne bezpečné, čo potvrdil aj nedávny výskum Slovenskej akadémie vied vo vlakoch ZSSK. Naďalej sa snažíme robiť pre cestujúcich maximum a sme hrdí, že aj tento rok prispejeme k turistickým možnostiam v našej krajine,“  hovorí Roman Koreň, predseda predstavenstva. 

Sezónne linky toho vôbec neponúkajú málo. Cestujúci sa budú môcť dostať napríklad Záhoráčikom do Plaveckého Podhradia a navštíviť ruiny hradu z 13. storočia, obdivovať okolie Kremnických vrchov, navštíviť Harmaneckú jaskyňu, zažiť romantiku v jedinečných harmaneckých tuneloch a viaduktoch, objavovať krásy Slovenského raja, navštíviť historickú Čiernohronskú železničku, či sa prejsť v romantických uličkách Banskej Štiavnice. Vziať si so sebou môžu aj bicykel, mnohé spoje totiž budú mať posilnenú kapacitu na ich prepravu alebo pôjde priamo o cyklovlak. 

Objednávateľom dopravných výkonov je MDV SR, ktoré zároveň tieto spojenia finančne zastrešuje. Vo vlakoch platí štandardný cenník Železničnej spoločnosti Slovensko, a.s. (ZSSK) vrátane všetkých druhov zliav i bezplatnej prepravy. Vo vlakoch je možné využiť cenník REGIONAL v zmysle platného Prepravného poriadku ZSSK (tak ako vo vlakoch Os a REX). Vlaky Záhoráčik na linke Bratislava – Plavecké Podhradie sú integrované v rámci IDS Bratislavského kraja, teda sa v nich uplatňuje aj Prepravný poriadok IDS BK. 

ZDROJ: www.zmos.sk

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *