Dvaja Srbi hospitalizovaní po streleckom útoku v Kosove. K prípadu sa vyjadrila srbská premiérka.

Dvaja Srbi boli v piatok hospitalizovaní v nemocnici Gracanica južne od Prištiny po útoku v južnom Kosove. “Pri vchode do dediny sa objavil muž, vytiahol pištoľ, spustil okno auta a vystrelil na nás,” povedal svedok útoku.

Dvaja zranení identifikovaní ako 11-ročný Stefan S. a 21-ročný Miloš S. boli zranení pri nosení vianočného stromčeka v Gotovuše neďaleko Štrpca, utrpeli vážne zranenia rúk, ich stav je stabilizovaný, uviedol lekár nemocnice Gracanica.

Srbský chlapec Stefan S. (11) a Miloš S. (21) boli dnes zranení, keď ich bez príčiny podstrelil miestny Albánec.

K prípadu sa vyjadrila srbská premiérka Ana Brnabić.

“Toto je Stefan. Má 11 rokov. Dnes bol na pravoslávny Štedrý večer podstrelený len preto, že je Srb. Okrem neho bol podstrelený ďalší mladý Srb Miloš, ktorý má 21 rokov. Každý by si mal pozrieť toto video. Tento obrázok je skutočnou tvárou situácie v Kosove a Metohiji”, napísala Ana Brnabić na Twitteri.

Brnabić ďalej dodala, že Srbi sa ani počas pravoslávnej svätej noci necítia v Kosove v bezpečí.

“Čo najdôraznejšie odsudzujem tento krutý zločin a žiadam medzinárodné spoločenstvo, aby okamžite konalo a postavilo vinníkov pred súd. Toto je ďalší zo série hrozných incidentov, ktoré ukazujú závažnosť podmienok, v ktorých Srbi v Kosove a Metohiji žijú na dennej báze,” dodala Brnabić.

Podľa kosovskej polície bol podozrivý zatknutý a vzatý do väzby.

Zdroj: novosti.rs/Ruptly

Možno Vás bude zaujímať