ERIK TOMÁŠ: “VO SVETE ŠTANDARD A POCTA, U NÁS “PAPALÁŠIZMUS”. ASI ZRUŠÍM SVOJU CESTU NA PARALYMPIÁDU…”

Erik Tomáš, minister práce, sociálnych vecí a rodiny reagoval na kritiku opozície a obvinenia z papalášizmu. Dôvodom je to, že niekoľkí koaliční politici sa v pondelok vybrali do Frankfurtu na zápas majstrovstiev Európy vo futbale. Cestovať mali vládnym špeciálom.

Erik Tomáš reaguje:

Neveril som, že by z tohto mohla byť téma. Ale ako sa hovorí “Na Slovensku je to tak”. Zvlášť keď média svoj konštrukt podhodia verejnosti nízkym, až podlým spôsobom, ako sa to stalo aj teraz,” uviedol minister Tomáš a dodal, že:

je úplne bežné, že predstavitelia štátu chodia podporovať športových reprezentantov na významné podujatia. Ide o prejav rešpektu k ich výkonom, vzájomnej spolupatričnosti, ale aj o prehĺbovanie diplomatických vzťahov, keďže v čestnej lóži sedia delegácie druhej strany, či hostiteľskej krajiny. V minulosti sme takto bok po boku vídavali sedieť politické špičky hádam všetkých štátov. Prezidentov, premiérov, členov vlády, parlamentu, či športových zväzov. Aj slovenského exprezidenta Kisku na futbalovom EURE 2016 vo Francúzsku, či premiéra Fica v roku 2012 na MS vo Fínsku. Obaja aj so svojimi delagáciami leteli na tieto podujatia samozrejme vládnym špeciálom,” doplňuje minister.

POKRAČOVANIE VYJADRENIA TU:

Nikto sa ich logicky na nič nepýtal, lebo nebolo na čo. Podobne asi ani pri Merkelovej, či Macronovi neriešili domáce média, ako cestovali do danej krajiny a či si to platili z vlastného. Ani im to nenapadlo, keďže bolo zjavné, že išlo o oficiálnu návšetvu, ktorou chceli vyjadriť osobnú podporu športovým reprezentantom štátu. A pre tých to musel byť určite honor.

Nespočetne opakované a doma i vo svete štandardné gesto sme urobili včera aj my. Prijali sme oficiálne pozvanie Slovenského futbalového zväzu i UEFA pre zástupcov vlády i parlamentu na otvárací zápas Majstrovstiev Európy vo futbale s Belgickom. Nešlo teda o žiadnu súkromnú cestu, ale oficiálnu návštevu, ktorej zodpovedali všetky štandardy.

Sedeli s nami členovia početnej belgickej delegácie, ale aj nemeckí vzácni hostia. Belgické noviny určite nechŕlia zúrivé titulky “Papalášizmus”, či populistické články o porovnávaní nákladov. Toho sú schopné len a len slovenské média, ktorých cieľom je za každú cenu zaútočiť na vládnych politikov.

Slovenský futbalový zväz to vo svojej reakcii vystihol najpresnejšie. Pozývanie vrcholných predstaviteľov štátu považuje, aj z medzinárodného hľadiska, za správne, bez ohľadu na to, či sú momentálne vo vláde, alebo v opozícii. “Chceme sa poďakovať všetkým fanúšikom bez rozdielu – od tých, ktorí boli na tribúnach na tých najvrchnejších miestach až po tých, ktorí boli v čestnej lóži na pozvanie SFZ a UEFA. Všetci bez rozdielu svojím povzbudzovaním prispeli k spoločnému úspechu a všetkým rovnako úprimne ďakujeme. Veríme, že svoju priazeň nášmu tímu zachovajú aj v ďalších zápasoch.

Z tohto stanoviska Slovenského futbalového zväzu v médiách uvidíte určite len málo, lebo sa im do konceptu burcovania proti vláde nehodí. Pritom jeho členovia nám priamo na štadióne veľmi ďakovali za účasť a žartovali, že máme prísť aj na ďalší zápas, lebo sme našim futbalistom priniesli šťastie.

Možno Vás bude zaujímať