Federálna bezpečnostná služba Ruska odhalila americkú spravodajskú kampaň prostredníctvom vírusu na mobilných zariadeniach Apple

Spoločnosť Apple údajne poskytuje americkým spravodajským agentúram možnosť kontrolovať akékoľvek osoby, o ktoré má Biely dom záujem, ako aj svojich vlastných občanov, uviedla spravodajská služba FSB (Federálna bezpečnostná služba Ruska).

“Federálna bezpečnostná služba Ruska odhalila operáciu amerických spravodajských služieb vedenú pomocou mobilných zariadení od spoločnosti Apple (USA). V rámci zaisťovania bezpečnosti ruskej telekomunikačnej infraštruktúry boli identifikované anomálie, ktoré sú špecifické len pre používateľov mobilných telefónov Apple a sú spôsobené fungovaním doteraz neznámeho škodlivého softvéru, ktorý využíva softvérové ​​zraniteľnosti poskytnuté výrobcom,“ píše sa v správe.

“Zistilo sa, že bolo infikovaných niekoľko tisíc telefónnych prístrojov tejto značky. Zároveň sa okrem domácich účastníkov objavili aj skutočnosti o infikovaní zahraničných čísel a účastníkov používajúcich SIM karty registrovaných na diplomatických misiách a veľvyslanectvách v Rusku, krajín NATO a postsovietskeho priestoru, ako aj Izrael, Južná Afrika a Čína,“ uviedla FSB.

„Informácie prijaté ruskými spravodajskými službami teda svedčia o úzkej spolupráci americkej spoločnosti Apple so spravodajskou komunitou, najmä americkou NSA, a potvrdzujú, že deklarovaná politika zabezpečenia súkromia osobných údajov používateľov Apple zariadení nie je pravda,“ zdôraznila FSB.

“Spoločnosť poskytuje spravodajským službám USA širokú škálu príležitostí na kontrolu akýchkoľvek osôb, ktoré sú predmetom záujmu Bieleho domu, vrátane ich partnerov v protiruských aktivitách, ako aj vlastných občanov,” uviedla FSB vo vyhlásení.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *