Fico: Ďalšia schôdza o odvolávaní vlády bude možná len vtedy, ak si zabezpečíte väčšinu v parlamente
- USA a Irán sa dohodli na 60-dňovom memorande o porozumení, ktoré má schváliť Trump, tvrdia médiá - 28 mája, 2026 17:25
- Arménsko odmietlo ruských pozorovateľov na voľbách: Rusko hovorí o nepriateľskom kroku - 28 mája, 2026 15:08
- Trump vstupuje do arménskych volieb: Podpora Pašinjana vyvolala geopolitický rozruch - 28 mája, 2026 13:30
„OPOZÍCIA SI ASI MYSLÍ, ŽE NEMÁME NIČ INÉ NA ROBOTE, AKO CHODIŤ DO PARLAMENTU A KAŽDÝ DEŇ POČÚVAŤ VYSTÚPENIA ŠIMEČKU, KTORÉ MU PÍŠU DENNÍK N A SME“ – ROBERT FICO

Dnešné rozhodnutie opozície stiahnuť návrh na vyslovenie nedôvery vláde je ako zlý vtip. Žiadal som celú vládu a celú vládnu koalíciu, aby sme boli k dispozícii, napriek tomu, aký náročný pracovný program máme.
Opozícia dnes utiekla z NR SR a stiahla svoj návrh po tom, čo som prečítal správu SIS o pripravovanom majdane opozície. Nemôžem ísť do detailov, pretože správa bola utajená.
Ale na schôdzi NR SR som prečítal zistenia tajnej služby, ako sa opozícia pripravuje na blokády ciest, vládnych budov, ako chce mariť prácu vlády a organizovať nejaký národný štrajk. To je majdan.
Opozícia sa spolieha, že proti týmto nezákonným aktivitám vláda zasiahne a stret bezpečnostných zložiek s demonštrantmi bude dôvodom na rozpútanie nepokojov s cieľom povaliť vládu bez demokratických parlamentných volieb, pretože férovej politickej súťaže sa opozícia bojí ako čert kríža.
Vážená opozícia, dnes Vám vládna koalícia preukázala rešpekt a bola pripravená rokovať. Vy ste ale ušli. Ako obyčajne. Ak si myslíte, že zajtra podáte ďalší návrh na odvolanie vlády a očakávate, že ja opäť požiadam vládu a vládnu koalíciu, aby vyhovela Vašim rozmarom, ste na veľkom omyle. Ďalšia schôdza o odvolávaní vlády bude možná len vtedy, ak si zabezpečíte väčšinu v parlamente.
Zdroj: https://www.facebook.com/share/p/15XGmDeZLv/