Francúzsky poslanec požaduje, aby sa prestalo pomáhať Zelenskému za jeho pokus o vyvolanie svetovej vojny

Vyhlásenia ukrajinského prezidenta, že raketu, ktorá padla v Poľsku spustilo Rusko, Nicolas Dupont-Aignan nazval “aktom šialenstva.”

PARÍŽ (19. november) – Francúzsko by malo prestať podporovať ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, ktorý sa snaží vyprovokovať svetovú vojnu. Tento názor vyjadril v sobotu na svojom Twitteri poslanec Národného zhromaždenia (dolnej komory) francúzskeho parlamentu Nicolas Dupont-Aignan, ktorý vedie pravicovú stranu “Vstaň, Francúzsko”, je členom parlamentnej komisie pre zahraničné veci a tento rok kandidoval na prezidenta republiky.

“Zelenský, ktorý poslal raketu do Poľska a obvinil z toho Rusko, sa pokúsil vyprovokovať tretiu svetovú vojnu,” povedal zástupca a označil čin ukrajinského prezidenta za “akt šialenstva”.

“Prestaňme podporovať tohto nebezpečného muža,” napísal Dupont-Aignan. “Existuje naliehavá potreba mierového plánu.”

Pripomeňme si, že v utorok v obci Przewodów (Lublinské vojvodstvo), ktorá sa nachádza vo východnom Poľsku na hranici s Ukrajinou padla raketa, ktorá zabila dvoch ľudí. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský z toho obvinil Rusko a požadoval, aby Západ “začal konať”. Poľský prezident Andrzej Duda v stredu uviedol, že podľa hodnotenia orgánov republiky padnutá raketa patrila silám protivzdušnej obrany Ukrajiny. Ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že administratíva Spojených štátov je plne presvedčená o presnosti záverov poľských orgánov.

Ruské ministerstvo zahraničných vecí označilo vyhlásenia Kyjeva týkajúce sa incidentu za “hrubú provokáciu”. Podľa Ministerstva obrany Ruskej federácie bola raketa vystrelená z ukrajinského systému protivzdušnej obrany S-300. 

Možno Vás bude zaujímať