Heger 76-ku nezložil. Zajtra sa bude v koalícii rokovať o termíne predčasných volieb.

“Dnes strana SaS odmietla diskusia o vzniku novej 76-tky.” S týmito slovami sa dnes dočasne poverený premiér Eduard Heger prihovoril občanom.

Podľa neho je férové a nevyhnuté, povedať občanom, aký bude ďalší scenár. Uviedol, že diskusia o predčasných voľbách je tentokrát na mieste.

S iniciatívou na vznik 76-tky prišiel pôvodne Richard Sulík deň po odhlasovaní nedôvery vláde. Z môjho pohľadu to malo zmysel, viackrát som aj dôvody verejne komunikoval. Napriek tomu, že Richardovi Sulíkovi nápad s novou 76-tkou po čase odpadol od chuti, kontaktovali ma niekoľkí poslanci z klubu SaS s tým, že by si vedeli predstaviť podporu novej 76-tky. Dnešným dňom však považujem všetky snahy o vznik novej 76-tky za uzavreté,” dodal Heger.

Dočasne poverený premiér plánuje na zajtra stretnutie zástupcov OĽaNO, Za ľudí, Sme rodina a SaS, aby sa dohodli na termíne predčasných volieb. “Aktuálne sa ako najreálnejší javí jesenný termín”, dodal.

Opozícia má však na to iný názor, tá preferuje júnové predčasné voľby. Potvrdil to na dnešnej tlačovej besede predseda SMER-SD Robert Fico.

Možno Vás bude zaujímať