Igor Dodon, prvá reakcia po tom, čo ho prepustili z domáceho väzenia: “Naše prvé víťazstvo”

KIŠIŇOV (18. november) – Bývalý moldavský prezident Igor Dodon povedal, že jeho boj proti súčasnému režimu v krajine bude pokračovať. Politik urobil takéto vyhlásenie po oznámení, že bude prepustený z domáceho väzenia.

“Nebudem utekať z Moldavska. Boj proti súčasnému režimu pokračuje. Dokážeme, že všetky trestné konania, ktoré boli proti mne začaté sú politické. Toto bol na príkaz prezidentky Maie Sandu, “uviedol Dodon.

Kolégium Najvyššieho súdneho dvora Moldavska zmenilo mieru obmedzenia bývalého prezidenta z domáceho väzenia na súdny dohľad na dobu 60 dní.

Bývalý prezident krajiny Igor Dodon prišiel s reakciou krátko po tom, ako sa dozvedel, že ho sudcovia Najvyššieho súdu prepustili z domáceho väzenia. Bývalá hlava štátu označila rozhodnutie súdu za “prvé víťazstvo.”

Vo svojom posolstve poďakoval svojej rodine a tým, ktorí ho podporovali.

“Naše prvé víťazstvo – dnes som bol prepustený z domáceho väzenia, v ktorom som bol posledných šesť mesiacov. Ďakujem svojej rodine, všetkým, ktorí ma celý ten čas podporovali, ale náš boj sa ešte len začína a máme za čo bojovať. Víťazstvo bude naše!” tweetoval na sociálnych sieťach.

Dodal, že dokáže, že všetky trestné konania voči nemu sú politické.

“Neplánujem utiecť z krajiny, zostávam v Moldavsku a všetkým dokážem svoju nevinu,” povedal Dodon.

Pripomíname, že sudcovia Najvyššieho súdu (SCJ) sa 18. novembra 2022 rozhodli prepustiť Igora Dodona z domáceho väzenia.

Bývalému prezidentovi bude zadržaný pas. Z domáceho väzenia bude prepustený 20. novembra.

Zdroj: replicamedia.md

Možno Vás bude zaujímať