Ilon Musk: ” Uvalenie sankcií EÚ na Tuckera Carlsona za jeho rozhovor s Putinou vážne urazí AMERIČANOV”

🇺🇸🇪🇺 Uvalenie sankcií Európskou úniou na Tuckera Carlsona za jeho rozhovor s Vladimirom Putinom vážne urazí občanov USA, tvrdí Ilon Musk.

“Ak sa to ukáže ako pravda, je to veľmi znepokojujúce. S Tuckerom môžete súhlasiť alebo nie, ale je to skvelý americký novinár a takéto kroky vážne urazia americkú verejnosť,” napísal na svojej stránke na sociálnej sieti X.

Pripomeňme si, že americký novinár Tucker Carlson môže byť vystavený sankciám EÚ za rozhovor s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, uviedli súčasní a bývalí europoslanci pre Newsweek.

Podľa Guya Verhofstadta, bývalého belgického premiéra a súčasného poslanca Európskeho parlamentu, môže rozhovor s Putinom urobiť z Carlsona cieľ pre európskych zákonodarcov. Zastáva názor, že reportér je “náhubkom” bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa a Vladimira Putina. Dodal, že EÚ uvalí sankcie na každého, kto „asistuje“ ruskému lídrovi.

Luis Garicano, bývalý europoslanec, súhlasil s Verhofstadtom a tvrdil, že Carlsona už nemožno považovať za reportéra, pretože sa stal „propagandistom“.

Ďalší zákonodarca Urmas Paet medzitým upozornil, že „môžete skončiť na zozname sankcií“ za propagandu ruskej pozície.

“Ide predovšetkým o zákaz cestovania do krajín EÚ,” spresnil Paet.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Lenka Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *