“Intuícia mi hovorí, že budeme bojovať v roku 2025,” uviedol americký generál, ktorý predpovedá vojnu s Čínou o Taiwan v roku 2025.

“Intuícia mi hovorí, že budeme bojovať v roku 2025,” povedal generál Mike Minihan.

Generál amerického letectva poslal svojim dôstojníkom správu, aby sa pripravili na vojnu s Čínou.

V správe generál Mike Minihan, vedúci veliteľstva leteckej mobility uviedol, že má pocit, že Amerika pôjde o dva roky do vojny s Čínou. “Dúfam, že sa mýlim. Moja intuícia mi hovorí, že v roku 2025 budeme bojovať,” povedal Minihan.

Veliteľstvo leteckej mobility má takmer 50 000 členov služby a takmer 500 lietadiel a je zodpovedné za prepravu a tankovanie.

Minihan v memorande uvádza, že keďže na Taiwane aj v USA budú v roku 2024 prezidentské voľby, Amerika bude „rozptýlená“, čo dá čínskemu prezidentovi Si Ťin-pchingovi príležitosť ísť na Taiwan.

Štvorhviezdičkový generál navrhuje zostaviť “zocelený, pripravený, integrovaný a agilný tím na manévrovanie spoločných síl pripravený bojovať a víťaziť v rámci prvého ostrovného reťazca.”

Podpísané memorandum bolo zaslané všetkým veliteľom vzdušných síl vo Veliteľstve vzdušnej mobility a ostatným operačným veliteľom vzdušných síl a nariaďuje im, aby mu do 28. februára oznámili, čo pripravujú na boj proti Číne, informuje NBC.

Hovorca Veliteľstva pre leteckú mobilitu potvrdil, že memorandum, ktoré vojakom radí „strieľať nepriateľovi do hlavy“, aktualizovať lekárske záznamy a dať si do poriadku súkromné ​​záležitosti, je autentickým interným memorandom generála Minihana jeho podriadeným veliteľským tímom. Vychádza z minuloročného základného úsilia Veliteľstva leteckej mobility pripraviť mobilné vzdušné sily na budúci konflikt v prípade zlyhania odstrašovania.

Zdroj: NBC/RT Balkan

Možno Vás bude zaujímať