Karol Farkašovský (SNS): “Politické relácie slovenských televízií sa začínajú stále viac podobať mediálnym jatkám a honbe na vybraných opozičných politikov.” 

Moderátor spravodajskej televízie TA3 Rastislav Iliev si v nedeľu pozval do diskusnej relácie “V politike” predsedu SNS Andreja Danka, s ktorým diskutoval spolu s ďalšími dvoma hosťami na tému konšpirácie a chápadlá ruskej propagandy.

Karol Farkašovský, publicista, moderátor, odborník na mediálnu a politickú komunikáciu, bývalý poslanec NR SR za SNS ostro skritizoval neprofesionalitu spomínaného moderátora:

“Posledná diskusia v televízii Ta3 pod názvom „V politike“ pripomínala palebnú kanonádu, ktorej by sotva čelil aj protivzdušný systém Patriot. Kanonáda moderátora R. Iljeva mala živý terč – osobu predsedu Slovenskej národnej strany Andreja Danka,” uviedol Karol Farkašovský.

Novinárska (ne) profersionalita

Novinárska profesionalita na Slovensku sa už dávno pominula. Profesiu novinára si podľa Farkašovského mnohí zamieňajú s “bohorovnosťou!.

“Moderátor, ktorý mal pred rokmi imidž šikovného a nádejného mladého adepta na túto profesiu, zrejme stratil sebakontrolu a sebareflexiu. Pomýlil si profesionálne moderovanie diskusie s „bohorovnosťou“ nositeľa pravdy, ktorý má právo skákať do reči, nedovoliť hosťovi odpovedať, účelovo parafrázovať hosťove výroky a upravené mu vkladať do úst. Perlou moderátorovho výkonu bola replika na jednu z odpovedí predsedu SNS Andreja Danka – že hovorí „hlúposti a nezmysly,” dodal Karol Farkašovský.

Za takéto faux pas je v normálnej spoločnosti a normálnom médiu jediná odmena – okamžitý vyhadzov.

Karol Farkašovský

Podľa Farkašovského sa stalo čosi neprípustné. “Moderátor nemá čo prezentovať vo vysielaní svoje osobné názory, osobné pocity a už vonkoncom nie svoje sympatie alebo antipatie voči hosťom. Má profesionálne viesť debatu, dbať na dodržiavanie témy, vyváženosť, vecnosť výpovedí a garantovať slušnosť, ktorú diváci prirodzene očakávajú. A ktorú si prirodzene zaslúžia.”

Nič z toho však v nedeľnej diskusii nebolo podľa odborníka na mediálnu komunikáciu a dlhoročného moderátora Karola Farkašovského. “Vďaka moderátorovi sme ako diváci boli súčasťou jedného diskusného paškvilu, za ktorý by sa televízia mala verejne ospravedlniť a vyvodiť personálne dôsledky. Inak veľmi neprezieravo a hrubým spôsobom hazarduje so svojou vlastnou povesťou, “ skonštatoval v závere Karol Farkašovský.  

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *