Končí sa západná hegemónia, formuje sa nový svetový poriadok – maďarský premiér Orbán

Hegemónia Západu sa skončila a teraz prebieha formovanie nového svetového poriadku, povedal maďarský premiér Viktor Orbán počas výročného stretnutia maďarských veľvyslancov na ministerstve zahraničných vecí v Budapešti.

Podľa Orbánovho hovorcu Bertalana Havasiho predseda maďarskej vlády poznamenal, že “hegemónia Západu sa skončila a nikto to už nespochybňuje.” “Rodí sa nový svetový poriadok a situáciu treba neustále vyhodnocovať a analyzovať,” upozornil maďarských veľvyslancov zastupujúcich krajinu v krajinách po celom svete.

Premiér podľa tlačového tajomníka zaznamenal pokusy viacerých politických síl rozdeliť globálnu ekonomiku “na geopolitické bloky” a vyvinúť tlak na tie krajiny, ktoré majú v tejto veci suverénny postoj, vrátane Maďarska. ” Z tohto dôvodu sa budeme snažiť posilniť naše spojenectvá s ďalšími suverénnymi krajinami,“ citovala Havasiho Orbána.

Podľa tlačovej agentúry MTI maďarský premiér na stretnutí tiež povedal, že úlohou veľvyslancov je ukázať celému svetu úspechy Maďarska založené na ekonomických faktoch namiesto upozorňovania na potenciálne politické názorové rozdiely s inými krajinami.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Lenka Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *