Kremeľ potvrdil predĺženie dohody o obilí o dva mesiace

Ruská strana predĺžila dohodu o obilí o dva mesiace, povedal vo štvrtok novinárom hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

Môžeme potvrdiť, že ruská strana sa rozhodla pokračovať aj v tejto čiernomorskej dohode, na obdobie dvoch mesiacov,” povedal hovorca Kremľa a poznamenal, že “existuje relatívny výsledok rokovaní za účasti zástupcov Turecka, Ukrajiny a OSN”.

Pokiaľ ide o záruky pre Rosselkhozbank, Peskov pokračoval, “pracujú sa na rôznych možnostiach, ktoré budú ekvivalentné odomknutiu SWIFT-u.” Podľa neho “existujú určité nádeje na základe rokovaní, ktoré sa doteraz uskutočnili”. “V tejto súvislosti bolo prijaté rozhodnutie o predĺžení o dva mesiace,” vysvetlil.

Tlačový tajomník prezidenta Ruskej federácie zároveň zdôraznil, že “je veľmi dôležité pochopiť, že osud dohody je stále v rukách tých, s ktorými sa OSN musí dohodnúť na ruskej časti dohody”. “Určitá časť cesty bola prekonaná, výsledky sú, ale nie až do konca. Tento problém sa pokúsime vyriešiť až do konca počas nasledujúcich 60 dní,” uzavrel Peskov.

Možno Vás bude zaujímať