Kremeľ sa vyjadril, či budú úplné prerušené diplomatické vzťahy Moskvy s Washingtonom a Londýnom

Je nepravdepodobné, že by sa prerušili diplomatické vzťahy Ruska s USA a Spojeným kráľovstvom, pretože kanály na dialóg sú nevyhnutné, povedal v pondelok novinárom hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

“Je potrebné úplne prerušiť niečo (diplomatické vzťahy – pozn. red.)? Je to vysoko nepravdepodobné. Otázka asi nebola formulovaná správne, pretože aj v najakútnejších chvíľach stále potrebujete kanály dialógu. To neznamená, že budeme nejakým spôsobom rozvíjať a rozširovať nejaké vzťahy; to teraz neprichádza do úvahy. Ale kanály na dialóg sú stále potrebné,“ povedal v odpovedi na otázky, či dnešný útok na Krymský most a prebiehajúce dodávky zbraní Západu do Kyjeva môže byť dôvodom na úplné prerušenie vzťahov Moskvy s Washingtonom a Londýnom.

Hovorca Kremľa uviedol, že Rusko si je dobre vedomé toho, “aká hlboká je koordinácia” medzi kyjevským režimom a Spojenými štátmi, ako aj množstvom európskych krajín a NATO. “Sme si veľmi dobre vedomí množstva informácií, ktoré Kyjev pravidelne získava od NATO aj Washingtonu, takže tu nie sú žiadne ilúzie,” dodal.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Mitko Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *