M. Ďuriš (REPUBLIKA) ostro reaguje na dočasne povereného ministra R. Káčera: “Arogancia, agresivita a hulvátstvo je bežná prax”

Minister zahraničia Rastislav Káčer požiadal o odobratie poverenia prezidentku SR Zuzanu Čaputovú. Tá bola však v týchto dňoch odcestovaná. Dôvodom bola korunovácia Karola III. za kráľa Spojeného kráľovstva a Camilly za kráľovnú manželku, ktorá sa uskutočnila 6. mája 2023 v Spojenom kráľovstve. Marián Ďuriš z hnutia Rupublika, líder pre zahraničnú politiku v hnutí sa k tomu ostro vyjadril a tvrdí, že prezidentka SR už malo konať dávno:

“Minister zahraničia požiadal o odobratie poverenia. Prezidentku, ktorá mala konať dávno a odobrať ho hneď ako začal urážať občanov. Neurobila tak mesiace. Aj teraz bola pre ňu dôležitejšia korunovácia. Progresívne a atlantické puto je silnejšie ako slovenské. Globsec demokrat“ Káčer zatiaľ dáva pokyny. Vraj koniec vojny a víťazstvo nad totalitou treba oslavovať potichu. Ten istý, čo hovorí, že Zelenský je inšpiratívny, ľudský, pokorný človek a treba mu poslať zbrane,” uviedol Marián Ďuriš.

Takéto výroky dočasne povereného ministra Rastislava Káčera však nie sú ojedinelé. Podľa Mariána Ďuriša je to u Káčera bežná prax.

“Iná záľuba ministra, dúhová, sa pre zmenu objavila, keď bol veľvyslancom u južných susedov, ktorých neváha urážať, čím škodí medzinárodným vzťahom. Takisto sa blysol výrokom, že vyhnať dúhové pochody z ulice je ako vyhnať slepca. Tak takto…Arogancia, agresivita a hulvátstvo, ktoré naplno ukázal v Michalovciach, je bežná prax. Podľa jeho slov je Slovensko „felvidécky zaostalé“ a názorových oponentov prirovnal k „sviniam v blate“. Málo džinu? Alebo príliš?,” nešetril slovami kritiky Marián Ďuriš.

Marián Ďuriš nezabudol odchádzajúcemu ministrovi Káčerovi pripomenúť aj jeho výrok, že “NATO nikdy nebolo voči Rusku nepriateľské” a tiež expresne rýchlu a bez diskusie podpísanú (pre nás nevýhodnú) zmluvu DCA s Američanmi.

“Opäť to atlantické puto…,” skonštatoval Marián Ďuriš a dodal, že je “neskutočné, že také osoby do čiernej diery od hanby nezalezú. Nemajú štipku sebareflexie, ani poňatia o demokracii. Voliči by im tú hanbu, do ktorej štát dovliekli, mali zrátať.Pretože je to národný záujem, ktorý je nadradený kariérnym a ideologickým ambíciám jednotlivcov. A ak neplnia, čo občan čaká, nemajú na postoch čo robiť. Schopných a slušných diplomatov si predstavujem inak,” dodal na záver Marián Ďuriš z hnutia REPUBLIKA.

Pripomeňme si, že 05.05.2023 dočasne poverený minister Rastislav Káčer požiadal prezidentku Zuzanu Čaputovú o odobratie poverenia viesť rezort zahraničných vecí.

Možno Vás bude zaujímať