Maďarský minister zahraničných vecí: Európska únia nás vydiera

BUDAPEŠŤ (9. december) – Maďarský minister zahraničných vecí Peter Szijjártó uviedol, že Európska únia a “liberálna propagandistická mašinéria” používajú takmer všetky druhy vydierania proti Budapešti. Podľa šéfa maďarského ministerstva zahraničných vecí je teraz ťažké pomenovať druh vydierania, ktorý by Brusel nepoužil proti Maďarsku. Peter Szijjártó poznamenal, že Maďarsko by malo v budúcnosti očakávať podobné útoky. Zároveň poukázal na to, že Brusel bude bezohľadný, pokiaľ ide o jeho finančné prostriedky a uchýli sa k menovému a politickému vydieraniu.

“Vždy sme boli napádaní, ostro napádaní, ale nakoniec sa vždy ukázalo, že máme pravdu,” povedal Peter Szijjártó. Pripomenul, že za posledných 12 rokov nebola protikrízová politika Maďarska nikdy v hlavnom prúde EÚ, ale napriek tomu bola úspešná. Ako príklad uviedol maďarský minister výstavbu plota na južnej hranici krajiny, keď ostatné krajiny EÚ požadovali prijatie migrantov, nákup vakcíny proti koronavírusu v Rusku a Číne, ako aj súčasnú podporu mierového urovnania konfliktu na Ukrajine.

Peter Szijjártó zdôraznil, že Maďarsko sa teraz zo všetkých síl snaží vyhnúť recesii, zatiaľ čo energetická kríza “predtým neviditeľných rozmerov” v Európe naberá na obrátkach.

Ako bolo oznámené, Maďarsko bolo proti zavedeniu nového balíka sankcií voči Rusku a nepodporilo ani pridelenie spoločného úveru EÚ Ukrajine vo výške 18 miliárd EUR.

Zdroj: BelTA

Možno Vás bude zaujímať