Medvedev odkázal von der Leyen: “Európska únia neexistuje, je to 51. americký štát”

Podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Dmitrij Medvedev označil Európsku úniu za 51. štát Spojených štátov amerických po tom, čo predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová vymazala na Twitteri príspevok o stratách ozbrojených síl Ukrajiny. Medvedev sa domnieva, že od Washingtonu „dostala výprask“.

“Nahnevaná teta Ursula informovala svet na svojom twitterovom účte o ‘stratách 100 000 vojakov’ ozbrojených síl Ukrajiny. Príspevok bol odstránený a upravený. Zdá sa, že moja teta dostala kopanec od Washingtonského regionálneho výboru. Zdá sa, že to bolo bolestivé. To všetko sa zdá byť úplne ponižujúce. Neexistuje Európska únia, je to krajina číslo 51,” napísal Medvedev na svojom profile VKontakte.

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová predtým vydala vyhlásenie, v ktorom uviedla, že “podľa doterajších odhadov zahynulo na Ukrajine viac ako 20 000 civilistov a 100 000 vojakov”. Neskôr bol odsek o počte mŕtvych a zranených úplne odstránený z písomného a videozáznamu šéfa EK. Ako na Twitteri vysvetlila hovorkyňa Európskej komisie Dana Spinatová, vyhlásenie bolo “nepravdivé”. Odhad použitý vo vyhlásení von der Leyenovej je založený na “údajoch z externých zdrojov” a mal by zahŕňať počet mŕtvych aj zranených vojakov.

Zdroj: RT Balkan

Možno Vás bude zaujímať