Medvedev povedal, že NATO musí činiť pokánie a musí byť rozpustené ako zločinecká entita

Podľa podpredsedu Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Severoatlantická aliancia od svojho vzniku opakovane dokazuje „svoju čisto uzavretú korporátnu podstatu konajúcu v záujme hŕstky anglosaských krajín a ich poskokov.“

MOSKVA (29. november) – Severoatlantickú alianciu, v ktorej krajinách nežije viac ako 12 % ľudstva, civilizovaný svet nepotrebuje a mala by byť rozpustená ako zločinecký subjekt.  Tento názor vyjadril v utorok podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Dmitrij Medvedev i na svojom kanáli Telegram.

Podľa neho NATO od momentu svojho vzniku opakovane dokazuje „svoj prísne uzavretý korporátny charakter, konajúci v záujme hŕstky anglosaských krajín a ich poskokov“.

“Zároveň v krajinách NATO nežije viac ako 12 percent obyvateľov planéty. Civilizovaný svet túto organizáciu nepotrebuje. Musí sa kajať pred ľudstvom a musí byť rozpustený ako zločinecká entita,” napísal Medvedev a vyjadril presvedčenie, že ” ani Pontifex Maximus (veľký pontifik) im nebude môcť odpustiť hriechy.

Ako zdôraznil podpredseda Bezpečnostnej rady, predstavitelia NATO „ľahko zabúdajú“ na štátny prevrat, ktorý ich organizácia spáchala po celom svete, na zosadené legitímne zvolené hlavy štátov a na zavraždené desaťtisíce civilistov – starších ľudí, žien a deti, ako aj „dodávky zbraní všetkým možným spodinám, zoologickým degenerátom a extrémistickým režimom.“

Medvedev upozornil aj na slová generálneho tajomníka NATO Jensa Stoltenberga o zachovaní Ukrajiny ako suverénneho nezávislého štátu. “Ale [on] nepovedal nič o jej územnej celistvosti. Akosi vyhrá, ale zrejme v nových, silne obmedzených hraniciach svojej nezávislosti a celý takýto suverén si sadne za rokovací stôl. Toto je už pokrok,“ poznamenal zástupca šéfa Bezpečnostnej rady Ruskej federácie. 

Zdroj: TACC

Možno Vás bude zaujímať