Miloš Svrček: Slovenská republika by mala mať s Ruskom korektné vzťahy

Miloš Svrček, poslanec NR SR (SME RODINA): Slovenská republika by mala mať záujem o korektné vzťahy s Ruskou federáciou. Na stretnutí s predsedom Zahraničného výboru hornej komory parlamentu Ruskej federácie senátorom Grigorijom Borisovičom Karasinom som sa ako člen Skupiny Priateľstva medzi NR SR a Štátnou Dumou rozprával o viacerých aktuálnych otázkach v našich vzájomných vzťahoch. Senátor Karasin bol okrem iného v rokoch 2005 – 2019 námestník ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova a predtým veľvyslancom RF v Londýne.

Miloš Svrček, poslanec NR SR (SME RODINA): Je dôležité hľadať možnosti vzájomnej spolupráce, najmä v obchodno-ekonomickej a investičnej oblasti, pričom by sa malo diskutovať aj o otázkach, na ktoré majú obe krajiny rozličný názor. Senátor Karasin pricestoval na Slovensko s delegáciou ruských senátorov pri príležitosti osláv 77. výročia Slovenského národného povstania. Zúčastnili sa tiež na rokovaní medziparlamentnej skupiny priateľstva v Národnej rade SR. Je to dôkaz výborných vzťahov medzi našimi krajinami a znak úcty k našej histórii.

Miloš Svrček, poslanec NR SR (SME RODINA): Ako krajina si musíme zachovať svoje zvyky, tradície a históriu a tú šíriť do sveta. Preto ma teší, že osláv jednej z najdôležitejších udalostí z histórie nášho národa si prišli uctiť aj členovia skupiny priateľstva s Ruskou federáciou. Účasť vysokých predstaviteľov ruského parlamentu na tohtoročných oslavách SNP v Banskej Bystrici potvrdzuje úctu k našej minulosti a jej kľúčovým míľnikom. Slovenská republika si cení hrdinstvo a obete vojakov Červenej armády padlých na našom území v 2. svetovej vojne.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Mitko Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *