Miroslav RADAČOVSKÝ: AKO SOM SA STAL NAJNEBEZPEČNEJŠÍM SLOVENSKÝM EUROPOSLANCOM PRE CELÚ EURÓPU A BLÍZKYM SPOLUPRACOVNÍKOM PUTINA

Skupina europoslancov z cudzích štátov, medzi nimi aj slovenský europoslanec Vladimír Bilčík, vypracovala dňa 05.02.2024 pod č. B-0130/2024 návrh rezolúcie, s tým, aby táto bola zaradená do uznesenia o Russiagate, o ktorom sa hlasovalo v EP vo štvrtok, 08.02.2024.

Snaha zaradiť ma do európskej rezolúcie ako poslanca nebezpečného pre Európu a spolupracovníka Kremľa

V tomto dokumente sa spomína množstvo osôb, europoslancov, politikov, ale aj organizácií, ktoré sú nebezpečné pre EÚ, majú kontakty na Rusko, sú upodozrievaní zo špionáže, často len na základe domnienok, a pod. Meccarthizmus ako v 50-tych rokoch v USA.

V recitáli pod písm. o) návrhu tejto rezolúcie sa uvádza, že poslanec Miroslav Radačovský predstavuje hrozbu pre Európu, pretože mu ruské zdroje zaplatili za pozorovanie parlamentných volieb v Rusku v r. 2021 a v januári 2024 vyzval na zničenie Európy a v recitáli pod písm. p) sa potom konštatuje, že takíto europoslanci, teda aj ja, pracujú pre Putina. Teda jednoznačná snaha zaradiť ma do európskej rezolúcie ako poslanca nebezpečného pre Európu a spolupracovníka Kremľa.

Po mojej stručnej písomnej argumentácii bol tento vyfabrikovaný konšpiračný nezmysel, týkajúci sa mojej osoby nakoniec z návrhu rezolúcie odstránený. Asi sa niekto „pomýlil“. Avšak veľa osôb a subjektov v tomto dokumente honu na čarodejnice zostalo.

Otázka znie, prečo si silní Európy pred eurovoľbami vybrali europoslancov a politikov, ktorých zaradili do rezolúcie Russiagate, s označením, že sú nebezpeční pre EÚ, teda že do europarlamentu nepatria a dokonca naznačujú, aby sa nimi zaoberali príslušné orgány EÚ, ale aj orgány domovských štátov.

Moja otázka znie: Prečo si silný Brusel so silným spojencom USA vybral spomedzi 15 slovenských europoslancov práve mňa a ostatní ho v podstate nezaujímajú. Nie som predsedom vlády, neuchádzam sa o post prezidenta, nie som predsedom silnej politickej strany, nevystupujem v médiách, ani v tých alternatívnych, nikoho neohrozujem v eurovoľbách, nikdy som nepotreboval a ani v súčasnosti nepotrebujem živiť sa politikou, cestu do Moskvy alebo inde si môžem zaplatiť aj 20-krát a dokonca objednať aj 100 l vodky, celý profesionálny život som slúžil štátu.

Všetkému predchádzalo súdenie bývalého prezidenta Kisku a tým vyvolaná voči mne nenávisť zo strany jemu blízkych pohrobkov strany Za ľudí, rôznych politológov, majúcich pôvod v Rusku, ktorí nepochopili, že nerozhodoval som sám za seba, ale v mene Slovenskej republiky.

17.-19. septembra 2021, ešte pred vojnou na Ukrajine z dôvodu, že v EP som členom delegácie pri parlamentnom Výbore pre spoluprácu EÚ – Rusko, Moldavsko, som sa v Moskve zúčastnil Medzinárodnej vedeckej konferencie „Role of the Civil Society in Securing Democratic standards of Elections“, na ktorú bola pozvaná stovka zahraničných hostí od USA až po Južnú Afriku a neskôr neoficiálne na voľbách v Baškirskej federatívnej republike v meste Ufa, čo som riadne deklaroval po návrate do Bruselu.

To bolo v septembri v r. 2021

Som prvý slovenský europoslanec v dejinách EÚ, zaradený na Čiernu listinu EP a ani neviem prečo

24.02.2022 začala vojna na Ukrajine a 04.03.2022 mi bolo doručené rozhodnutie, že som zaradený na „Black List EP“ (Čiernu listinu EP), za to, že som v septembri 2021 bol v Moskve a Ufe. Začal sa hon na čarodejnice.

To, že som bol predtým na obdobnom medzinárodnom podujatí na Ukrajine, v Moldavsku, ani to, že som bol pozvaný na odbornú konferenciu do USA do Washingtonu, to nikoho nezaujímalo, toto problém nie je.

Som prvý slovenský europoslanec v dejinách EÚ, zaradený na Čiernu listinu EP a ani neviem prečo.

V marci 2022 ako jediný slovenský europoslanec som sa obrátil na EK v súvislosti so zablokovaním web stránok alternatívnych médií Hlavné správy a Hlavný denník s tým, že som vyslovil názor, že konanie vtedajšej vlády a NBÚ považujem za protiprávne. A odvtedy som v EÚ spájaný s týmito médiami, označovanými ako konšpiratívne a vraj šíriace proruskú propagandu a ani sám neviem prečo. Ja som len vyjadril právny a nie politický názor.

Miroslav, zahrávaš sa s ohňom, prestaň

V r. 2021 ako právny zástupca rodiny Lučanských som vyjadril kritický postoj k záverom „Výboru EP pre občianske slobody a spravodlivosť (LIBE)“, kedy p. europoslanec Bilčík informoval a publikoval správu o tom, že gen. Lučanský si poranenia a smrť spôsobil sám a to pred skončením vyšetrovania, čo je v rozpore so zákonom. Informoval som o tom dňa 07.02.2021 Európsku komisiu, odpoveď som nedostal žiadnu, ale ani to mi niekto určite nemôže zabudnúť a tiež ani sám neviem prečo. Ja som len právne argumentoval.

Dňa 02.02.2023 som vystúpil v EP s výzvou, aby sa prestalo s dodávaním zbraní na Ukrajinu, aby neumierali Ukrajinci a Rusi, aby sa začalo rokovať o mieri a použil som výraz „lebo sa raz tou slovanskou krvou udusíte“. A toto už vojnuchtivých Európanov a transatlantického spojenca skutočne vytočilo. Môj priateľ, europoslanec iného štátu mi vtedy povedal: „Miroslav, zahrávaš sa s ohňom, prestaň!“.

Mne sa však prestať nepodarilo a, pravdupovediac, ani prestať nechce.

Preto som v januári 2024 vystúpil v pléne EP a použil výroky: „Prestaňme posielať zbrane na Ukrajinu, prestaňme podporovať zabíjanie Slovanov, pretože sa môže stať, že Slovania sa spoja, brat s bratom, a zo západnej Európy urobíme trávnik a to nikto z nás nechce.“ Ukončil som to slovami: „Prestaňme so zabíjaním ľudí!“

A toto moje vystúpenie už „vytočilo“ západnú Európu a EÚ do nepríčetnosti. Bolo to publikované v mnohých médiách, a, samozrejme, vytrhnuté z kontextu. Boli vynechané výrazy „prestaňme podporovať zabíjanie Slovanov“, vynechaný výraz „pretože sa môže stať“, vynechaný výraz „a to nikto z nás nechce“, ale aj záver „prestaňme so zabíjaním ľudí“.

Z vlastných poznatkov z EP viem, že tzv. Európanov najviac nazlostili pojmy „prestaňme podporovať zabíjanie Slovanov“ a slovné spojenie „Slovania sa spoja, brat s bratom“.

Nakoniec bola dňa 08.02., vo štvrtok, rezolúcia Russiagate hlasovaním europoslancov prijatá. Ja tam síce už uvedený nie som, ale je tam veľa iných a väčšina z nich len na základe domnienok, neoverených informácií a udaní. Avšak až taký výrazný úspech táto rezolúcia (č. 2024/2548(RSP) nedosiahla. Zo 705 europoslancov 403 hlasovali za, 56 proti, 18 sa hlasovania zdržalo a zvyšok nehlasoval. Pravdepodobne vytiahli hlasovaciu kartu alebo sa tohto hlasovania nezúčastnili.

Toto je moja stručná rekapitulácia dôvodov, pre ktoré sa EÚ za pomoci aj slovenského europoslanca snažila dostať ma do rezolúcie EP ako najnebezpečnejšieho Slováka pre Európu a spojenca Kremľa.

Potešilo by ma, aby tento môj status prečítalo čo najviac sledovateľov a to aj tých, ktorí sú nenávistní, plní závisti, aby bolo zrejmé, čo sa v súčasnej dobe v EÚ deje.

Pretože inú možnosť, ako to takto publikovať, nemám.

11.02.2024
europoslanec a predseda strany Slovenský PATRIOT, JUDr. Miroslav Radačovský

Možno Vás bude zaujímať