Moderátor Fox News Carlson: SPOJENÉ ŠTÁTY používajú obvinenia proti Rusku ako politický nástroj

Obvinenia proti Moskve sa stali štandardnou reakciou na akýkoľvek incident vo Washingtone, uviedol televízny moderátor Tucker Carlson.

NEW YORK (6. Január) – Spojené štáty už niekoľko rokov používajú obvinenia proti Rusku ako “užitočný politický nástroj,” uviedol moderátor americkej televízie Fox News Tucker Carlson.

Pripomenul, že v roku 2016 wikiLeaks zverejnil e-maily od demokratickej prezidentskej kandidátky Hillary Clintonovej a jej manažérky kampane, z ktorých vyplývalo, že Clintonová “sa pokúsila sfalšovať výsledky demokratických primárok”. Podľa Carlsona zástupcovia Clintonovej kampane “v snahe skryť chybu zvalili vinu na Rusko”, pričom vyhlásili, že “Rusi hackli servery”.

Moderátor poznamenal, že odborníci americkej spravodajskej komunity “už v tom čase pravdepodobne vedeli, že to nie je pravda”. “Vedeli o tom, ale rozhodli sa nič nepovedať, pretože sa ukázalo, že obviňovanie Ruska je užitočným politickým nástrojom,” pokračoval moderátor.

Podľa moderátora Fox news sa obvinenia proti Ruskej federácii stali “štandardnou reakciou na akýkoľvek incident vo Washingtone”. “Postupom času, a to bolo zjavne nevyhnutné, sa nafúknutá hrozba z Ruska stala ospravedlnením všetkého zlého v tejto krajine vrátane cenzúry,” povedal. 

ZDROJ: TACC

Možno Vás bude zaujímať