Peter Pellegrini: Ak vláda odmieta hovoriť o problémoch ľudí, mala by tak urobiť prezidentka

Ak vládna koalícia odmieta v parlamente čo i len diskutovať o kľúčových problémoch ľudí na Slovensku, mala by podľa predsedu HLASu Petra Pellegriniho prevziať iniciatívu prezidentka.

“Vláda nemá žiadne riešenie na zvyšovanie cien energií a potravín, nedokáže bojovať s pandémiou a verejné financie i
právny štát priviedla do úplného rozvratu. Preto som na dnešnom stretnutí pani prezidentke navrhol, aby sa ujala iniciatívy a umožnila širokú diskusiu na tieto témy na svojej pôde. HLAS sa na takomto stretnutí rád zúčastní a predostrie svoje konkrétne návrhy,” povedal Peter Pellegrini po skončení rokovania so Zuzanou Čaputovou.

Predseda HLASu je presvedčený, že ak vládna koalícia svoju úlohu nezvláda, mala by si to chlapsky priznať, ospravedlniť sa ľuďom za svoje zlyhania a umožniť čo najskôr predčasné parlamentné voľby.
“Ľudia každý deň vidia, že namiesto riešenia ich problémov trávi vládna koalícia celý čas vzájomnými spormi a snahou umožniť čo najjednoduchšie zatýkať politickych oponentov. Musia preto dostať právo nanovo rozdať karty a určiť, kto vyvedie Slovensko zo súčasného marazmu,” dodal Peter Pellegrini.

Tlačová správa strany HLAS: Peter Pellegrini: Ak vláda odmieta hovoriť o problémoch ľudí, mala by tak urobiť prezidentka

Možno Vás bude zaujímať