Po rozhovore s Putinom pricestoval Tucker Carlson do Belehradu

Novinár Tucker Carlson , ktorý tieto dni strávil v Moskve, kde viedol rozhovor s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, priletel vo štvrtok do Belehradu, hlavného mesta Srbska. Do New Yorku poletí cez Belehrad, informovali niektoré srbské médiá.

Informovali o tom dnes ráno niektorí ruskí používatelia sociálnych sietí, ktorí zverejnili fotografiu Tuckera Carlsona z nočného letu z Moskvy do srbského hlavného mesta, odkiaľ odlieta do Spojených štátov.

Samotný Carlson včera večer oznámil, že jeho rozhovor s Putinom bude zverejnený dnes večer okolo polnoci SEČ. Povolenie na rozhovor predtým udelil majiteľ X (bývalý Twitter) a jeden z najbohatších Američanov a podnikateľov Elon Musk .

Pripomíname, že spomínaný rozhovor ešte pred zverejnením vyvolal búrlivé reakcie v Spojených štátoch amerických, ako aj v určitých politických kruhoch v Bruseli. Ale predovšetkým v liberálnych amerických mainstreamových médiách.

Biely dom o ňom zároveň po prvý raz informoval včera prostredníctvom vyjadrenia koordinátora pre strategickú komunikáciu v Rade národnej bezpečnosti USA Johna Kirbyho , ktorý povedal: „Myslím, že ďalší rozhovor s Vladimírom Putinom nepotrebujeme.” Pred ním mal podobné názory Bidenov poradca pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan .

Republikánski zákonodarcovia sa však na rozdiel od demokratov postavili za Tuckera Carlsona a slobodu tlače. Nič zvláštne! Vo volebnom roku, v ktorom sa 5. novembra konajú prezidentské voľby, prebiehajú bezprecedentné americké vnútropolitické boje. Každý úder Bidenovi a demokratom v prospech republikánov, ktorí sa čoraz viac zhromažďujú okolo Donalda Trumpa, je viac než vítaný.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Mitko Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *