Poľsko začalo s výstavbou plotu z ostnatého drôtu na hranici s Ruskom – tvotv.sk

VARŠAVA, 2. novembra: Podľa ministra obrany krajiny Mariusza Blaszczaka dochádza k výstavbe plotu preto, že Rusko otvorilo letisko kaliningradskej oblasti pre lietadlá z Blízkeho východu a severnej Afriky, čo predstavuje hrozbu migračného tlaku.

Poľsko začalo s výstavbou dočasného plota z ostnatého drôtu na hranici s Kaliningradskou oblasťou Ruskej federácie. Uviedol to v stredu na brífingu podpredseda vlády, minister obrany krajiny Mariusz Blaszczak.

“Už dnes sa začína práca sapperov, vojakov poľskej armády na výstavbe dočasnej bariéry na poľsko-ruskej hranici,” povedal a zdôraznil, že jej výška bude 2,5 m a šírka 3 m.

“Plot bude pozostávať z troch radov ostnatého drôtu, ktorý používa armáda po celom svete. Budú tam tri vrstvy,” povedal Blaszczak.

Poľský minister uviedol, že práca bude vykonaná rýchlo, pretože vojaci už majú skúsenosti s vytvorením takejto bariéry na poľsko-bieloruskej hranici.

Posilnenie poľskej hranice

Z dôvodu migračnej krízy na poľsko-bieloruskej hranici začalo Poľsko v januári s výstavbou novej bariéry na tomto úseku s celkovou dĺžkou 186 km. Dosahuje výšku 5,5 m a je vybavená moderným sledovacím zariadením vrátane kamier a pohybových senzorov.

Začiatkom októbra vyšlo najavo, že poľská pohraničná stráž dostala finančné prostriedky na vytvorenie elektronického plota na hranici s Kaliningradskou oblasťou Ruskej federácie. Podľa Blaszczaka sa tieto práce budú vykonávať súbežne s výstavbou dočasného plotu z ostnatého drôtu.

Celková dĺžka hranice krajiny s Bieloruskom je 418 km, s Ruskom je pozemná hranica 210 km.

Zdroj: agentúra TACC

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *