Poslanci si zvolili predsedov parlamentných výborov

Poslanci si na ustanovujúcej schôdzi zvolili aj predsedov parlamentných výborov.

Predsedom výboru pre európske záležitosti bude Ján Ferenčák (Hlas-SD), predsedom ústavnoprávneho výboru sa stal Miroslav Čellár (Hlas-SD), predsedníčkou výboru pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport sa stala Lucia Kurilovská (Hlas-SD).

Poslanec strany Hlas-SD Róbert Puci bude predsedať výboru pre hospodárske záležitosti a šéfom výboru pre financie a rozpočet bude Ján Blcháč (Hlas-SD).

Ján Richter (Smer-SD) bude predsedom výboru pre sociálne veci, predsedom výboru pre zdravotníctvo bude Vladimír Baláž (Smer-SD), výboru pre obranu a bezpečnosť bude šéfovať Tibor Gašpar (Smer-SD) a zahraničnému výboru bude predsedať Marián Kéry (Smer-SD).

Predsedom výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie bude poslanec Slovenskej národnej strany Rudolf Huliak (SNS).

Roman Michelko (SNS) bude predsedom výboru pre kultúru a médiá. Predsedom výboru pre verejnú správu a regionálny rozvoj bude Michal Šipoš (Slovensko). Výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny bude predsedať Lucia Plaváková (PS).

Kontrolné parlamentné výbory

Poslanci si zvolili aj predsedov kontrolných parlamentných výborov. Predsedom osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) sa stal Roman Mikulec (Slovensko), predsedníčkou osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby (SIS) je Mária Kolíková (SaS), šéfom osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva je Tomáš Valášek (PS) a za predsedníčku výboru na preskúmavanie rozhodnutí NBÚ bola zvolená Irena Bihariová (PS).

Možno Vás bude zaujímať