Pri výbuchu v centre Istanbulu zahynuli štyria ľudia

V dôsledku výbuchu v Istanbule na ulici Beyoglu Istiklal zahynuli 4 ľudia a 11 bolo zranených. Uviedol to spravodajca DHA Hasan Yildirim počas živého vysielania CNN Türk.

“Najmenej 4 ľudia zahynuli pri výbuchu na ulici Istiklal v centre Istanbulu. Tiež bolo zranených 11 ľudí,” CNN Türk citovala Yildirima.

Pripomeňme, že dnes došlo v Beyoğlu k výbuchu z dôvodu, ktorý ešte nebol zistený. Guvernér Istanbulu Ali Yerlikaya povedal: “Máme obete a zranených.”

Do oblasti bolo na základe oznámenia vyslaných veľké množstvo hasičských, policajných a lekárskych tímov.

Na miesto dorazili policajné tímy a na ulici prijali bezpečnostné opatrenia. Po výbuchu policajné tímy evakuovali ulicu Istiklal a mešita Taksim bola zatvorená. Z bezpečnostných dôvodov bol vrtuľník tiež videný, ako vykonáva letecké kontroly.

“Máme obete a zranených”

Guvernér Istanbulu Ali Yerlikaya vo vyhlásení na svojom účte na sociálnych sieťach uviedol: “Dnes okolo 16.20 h (miestneho času) došlo k výbuchu na ulici Taksim İstiklal v okrese Beyoğlu. Na miesto boli vyslané naše bezpečnostné, zdravotné, hasičské a VŠVU tímy. Sú tam obete a zranení. O vývoji sa podelíme s verejnosťou.”

V zdieľaní, ktoré sa uskutočnilo na twitterovom účte tureckého Červeného polmesiaca, “Po výbuchu v Istanbule boli zásielky krvi dodané do nemocníc v okolí. V tejto chvíli nie je naliehavo potrebná krv.”

Zdroj: CNN Türk/ TRT Haber

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *