Putin usporiada 21. decembra rozšírené zasadnutie rady ministerstva obrany

MOSKVA (20. december) – Ruský prezident Vladimír Putin usporiada v stredu 21. decembra rozšírené zasadnutie rady Ministerstva obrany Ruskej federácie, informovala tlačová služba Kremľa.

“Na stretnutí v Národnom centre pre riadenie obrany budú zhrnuté výsledky činnosti ozbrojených síl Ruskej federácie v roku 2022, ako aj úlohy na budúci rok,” uvádza sa v správe.

Hlavný prejav prednesie minister obrany Sergej Šojgu. Podá správu o pokroku špeciálnej vojenskej operácie, počte zbraní a vojenského vybavenia, ktoré vojaci dostali v odchádzajúcom roku, výstavbe vojenskej infraštruktúry, výsledkoch medzinárodných aktivít vojenského oddelenia a sociálnej ochrane vojenského personálu.

Treba poznamenať, že na rozšírenom stretnutí sa zúčastnia veliteľstvá vojenských obvodov, typov a pobočiek ozbrojených síl Ruskej federácie, vedúci predstavitelia ústredných vojenských orgánov a zástupcovia federálnych výkonných orgánov. “Približne 15 000 predstaviteľov ozbrojených síl Ruskej federácie sa zúčastní na podujatí prostredníctvom videokonferencií,” dodal Kremeľ. 

Zdroj: TACC

Možno Vás bude zaujímať