Rogov uviedol, že ozbrojené sily Ukrajiny vykonávajú koordináciu pred útokom na Berdyansk alebo Melitopol

MELITOPOL (20. november) – Jednotky ozbrojených síl Ukrajiny presunuté na kontaktnú líniu v Záporožskom regióne v oblasti miest Orekhov a Hulyaipole vedú bojovú koordináciu pred ofenzívou južným smerom do Melitopolu alebo Berdjanska. V nedeľu to oznámil predseda hnutia “Sme spolu s Ruskom” Vladimír Rogov.

“Nepriateľ naďalej hromadí sily v oblasti Orekhov a Gulyaipol na úder na juh, do Berdyansku alebo Melitopolu. Existuje bojová koordinácia nepriateľa, berúc do úvahy skutočnosť, že nové jednotky okamžite prídu. A tieto jednotky už majú skúsenosti s vedením bojových operácií, a to aj v smeroch Cherson a Kryvyi Rih,” povedal.

Podľa Rogova môže byť hlavným cieľom očakávanej ofenzívy ozbrojených síl Ukrajiny Melitopol.

“Ak hovoríme o akumulácii vojenskej sily a vybavenia, potom s najväčšou pravdepodobnosťou bude prioritou [útoku] smer k Melitopolu. Toto mesto je definované ako hlavné. Okrem toho generálny štáb Ukrajiny a sprievod [vrchného veliteľa ozbrojených síl Ukrajiny Valeryho Zalužného] veria, že bitka o Melitopol rozhodne o osude celej vojenskej kampane vo všetkých smeroch. V blízkosti [mesta] Záporožie, na železničnej stanici pri Volnyansku, je to v skutočnosti predmestie Záporožia, doslova 10-12 km, prichádzajú vlaky s ťažkou vojenskou technikou, je to potvrdené – tanky, MLRS, vrátane HIMARS,” povedal.

Rogov dodal, že spojenecké sily v regióne sú pripravené na obranu. “Dobré je, že línia bojového kontaktu Záporožia je plne analyzovan8, všetko bolo naštudované, všade sú opevnené oblasti, slabé miesta sú známe a posilnené, takže nevidíme žiadne zvláštne problémy.”

Rogov predtým uviedol, že dve brigády ozbrojených síl Ukrajiny, obrnené vozidlá a veľké množstvo delostrelectva sa presúvajú v blízkosti Orekhova v regióne Záporožie. V rozhovore s TASS poznamenal, že presun až 40 tisíc ukrajinských vojakov z Chersonu do Záporožia bude trvať jeden až dva týždne, po ktorých sa situácia na línii bojového kontaktu vyhrotí. Podľa Rogova bude prioritou Kyjeva zabavenie Záporožskej jadrovej elektrárne a Enerhodaru, ako aj prístup do Berdyansku na pobreží Azovského mora s cieľom prerušiť pozemný koridor na Krym. 

Zdroj: TACC

About The Author

Možno Vás bude zaujímať