Ruská federácia rozoslala list Bezpečnostnej rade OSN v súvislosti s vyhláseniami šéfa vojenskej spravodajskej služby Ukrajiny

OSN, 17. máj – Rusko rozoslalo list Bezpečnostnej rade OSN v súvislosti s vyhláseniami šéfa Hlavného spravodajského riaditeľstva (GUR) ministerstva obrany Ukrajiny Kyryla Budanova o pripravenosti Kyjeva “zabíjať Rusov po celom svete”.

Ako sa uvádza vo vysvetlivke stáleho predstaviteľa Švajčiarska pri OSN Pascala Christine Beriswila, ktorý tento mesiac predsedá Bezpečnostnej rade OSN, list stáleho predstaviteľa Ruskej federácie pri OSN Vasilija Nebenziu je datovaný 10. mája. Predseda Bezpečnostnej rady OSN rozdal kópiu listu ostatným členom Bezpečnostnej rady, uviedol diplomat vo vyhlásení.

Vyhlásenia Kyjeva o zabíjaní Rusov sú očividným príkladom nenávistných prejavov a podnecovania k násiliu, píše sa v liste. “Je to očividný príklad nenávistných prejavov, rusofóbie a podnecovania k násiliu na základe národnosti,” uvádza sa v dokumente. Ako vyplýva z listu ruského stáleho predstaviteľa, ukrajinská strana takýmito vyhláseniami “hrubo porušuje pravidlá stanovené v Medzinárodnom dohovore o odstránení všetkých foriem rasovej diskriminácie”.

Prieskum ukrajinskej tlačovej agentúry UNIAN o vraždách Rusov je ďalším príkladom podnecovania Kyjeva k terorizmu, uvádza sa v liste. “Ďalším príkladom nenávistných prejavov a podnecovania k terorizmu bol sociologický prieskum organizovaný ukrajinskou tlačovou agentúrou UNIAN na oficiálnom kanáli Telegram o tom, kto by mal byť ďalší po Darii Duginovej, Vladlenovi Tatarskom (obaja zabití pri teroristických útokoch) a Zacharovi Prilepinovi (zranený pri teroristickom útoku),” uviedol diplomat

Zdroj: TACC

Možno Vás bude zaujímať