Ruské ministerstvo obrany: “Dokumenty potvrdzujú prácu USA o patogénoch v ukrajinských laboratóriách”

MOSKVA (26. november) – Dokumenty, ktoré získalo ruské ministerstvo obrany, poukazujú na spoluprácu medzi Kyjevom a Washingtonom, ako aj pokusy získať kontrolu nad patogénmi v ukrajinských laboratóriách. V sobotu, v predvečer 9. hodnotiacej konferencie zmluvných štátov Dohovoru o zákaze biologických a toxínových zbraní, povedal náčelník jednotiek radiačnej, chemickej a biologickej ochrany Ozbrojených síl (OS) Ruska – generálporučík Igor Kirillov.

Poznamenal, že USA pred Američanmi taja činnosť DTRA (Úrad pre zníženie hrozby hromadného ničenia zbraní Ministerstva obrany USA), pričom zo správ odstraňuje informácie o výsledkoch výskumu na území Ukrajiny.

„Zverejnené dokumenty opäť potvrdzujú spoluprácu medzi Kyjevom a Washingtonom, ako aj pokusy o nastolenie kontroly nad patogénmi v ukrajinských laboratóriách prostredníctvom zavedenia systému PAKS, ktorého prvky boli prenesené na Ukrajinu pod označením „majetok vlády USA“. “Je to v súlade s materiálmi, ktoré máme k dispozícii – registračnou mapou projektu a zmluvnou dokumentáciou schválenou Ministerstvom hospodárstva Ukrajiny,” povedal Kirillov a pripomenul, že systém PAKS umožňuje Pentagonu monitorovať umiestnenie a využitie vysoko nebezpečných patogénov v laboratóriách po celom svete v reálnom čase a prístup k výsledkom experimentov „nejednoznačných z etického a právneho hľadiska”. 

Zdroj: TACC

Možno Vás bude zaujímať