Rusko môže prijať rozhodné opatrenia na ukončenie ukrajinského konfliktu v roku 2023, píše Global Times

Rusko má vojenský a ekonomický potenciál na dlhodobú konfrontáciu so Spojenými štátmi a ďalšími západnými krajinami, píšu čínske noviny.

Podľa pozorovateľov zostáva otázne, do akej miery môže Západ naďalej poskytovať Kyjevu obrovskú finančnú a vojenskú podporu. Sú toho názoru, že Spojené štáty a ich spojenci sa na budúci rok pokúsia vyprovokovať eskaláciu konfliktu na Ukrajine.

“Pre Ukrajinu a Spojené štáty je priestor na rokovania obmedzený, pretože prejav, ktorý Zelenský predniesol v Kongrese, udával vysoký tón,” povedal Cui Heng, odborník z Centra pre ruské štúdie na Východočínskej normálnej univerzite. Predpokladá, že Biely dom bude dodržiavať politickú korektnosť, a to zase znamená, že ani pri hľadaní dialógu s ruskou stranou sa neodvážia zmeniť svoj tvrdý postoj voči Rusku.

Biden a demokrati použijú Ukrajinu ako tromf vo volebnej kampani, tvrdí Heng. Podľa jeho názoru neexistujú podmienky pre priamy konflikt medzi Ruskom a Spojenými štátmi: Washington sa zaujíma o vojnu, ktorú vedie cez prostredníka bez väčších následkov pre americkú stranu.

Zdroj: Octagon.media/Global Times

Možno Vás bude zaujímať