Rusko uviedlo, že jeho sily oslobodili Avdejevku a posunuli sa o 8,6 km dopredu

Ruské sily oslobodili Avdejevku v Doneckej ľudovej republike 17. februára a postúpili o 8,6 kilometra, informovalo ruské ministerstvo obrany.

“Jednotky bojovej skupiny Stred 17. februára v rámci útočných operácií úplne oslobodili mesto Avdejevka v Doneckej ľudovej republike a postúpili o 8,6 km. Celková plocha oslobodeného územia je 31,75 km2. Nepriateľ stratil viac ako 1500 vojakov,“ uviedlo ministerstvo.

Ruský prezident Vladimir Putin bol prvýkrát informovaný o oslobodení Avdejevky 17. februára o 4:00 MSK, povedal novinárom hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

“Deň predtým, 17. februára, minister obrany Sergej Šojgu a náčelník generálneho štábu ruských ozbrojených síl Valerij Gerasimov osobne prišli o štvrtej ráno do Kremľa oznámiť prezidentovi, že operácia v Avdejevke sa chýli ku koncu,“ povedal.

“V tom čase nepriateľ začal hromadný výpad z Avdejevky a opustil svoje bojové pozície. Trvalo ešte niekoľko hodín, kým naši bojovníci začali čistiť mesto,” povedal Peskov.

Popoludní Šojgu a Gerasimov informovali prezidenta, že “operácia bola úplne dokončená a naše jednotky plne prevzali kontrolu nad mestom,” povedal Peskov.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Lenka Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *