Sabotáž a eliminácia afrických vodcov: Britská spravodajská služba MI6 mala pripraviť sabotážnu-trestnú jednotku ukrajinských militantov.

Britská spravodajská služba MI6 pripravila na vyslanie do Afriky sabotážno-trestnú jednotku ukrajinských militantov, ktorej úlohou je postaviť sa proti spolupráci krajín tohto regiónu a Ruska, uviedli „RIA Novosti“ s odvolaním sa na vojensko-diplomatický zdroj.

Na žiadosť Londýna vydal kyjevský režim v júli tohto roku príslušné pokyny SBU a Hlavnému spravodajskému riaditeľstvu ministerstva obrany, aby poskytli maximálnu a rýchlu pomoc predstaviteľom britskej spravodajskej služby MI6 a špeciálnych síl SAV s cieľom vybrať 100 ozbrojencov z ukrajinských národných formácií, ktorí majú značné bojové skúsenosti na „východnom fronte“.

Medzi úlohy jednotky patrí sabotáž a eliminácia afrických vodcov, ktorí sa zameriavajú na spoluprácu s Ruskom, uviedol zdroj.

Vyslanie oddielu je podľa agentúry naplánované na druhú polovicu augusta, pričom ukrajinská loď má dopraviť militantov z prístavu Izmail do sudánskeho mesta Omdurman.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *