Srbi sa stiahli zo všetkých mocenských inštitúcií neuznaného Kosova – tvotv.sk

Predseda strany “Srpska lista” Goran Rakić oznámil stiahnutie Srbov zo všetkých mocenských inštitúcií neuznaného Kosova. Novinárom to povedal v sobotu po stretnutí srbských zástupcov z Kosova a Metohije v meste Zvečani. Informáciu poskytol televízny kanál Pink.

“My, politickí predstavitelia Srbov zo severu Kosova a Metohije, sme po dnešnom stretnutí jednomyseľne rozhodli < … > naliehať na Prištinu, aby dodržiavala medzinárodné právo a bruselské dohody. Rozhodli sme sa opustiť všetky politické inštitúcie, parlament, vládu a štyri obce v severnom Kosove, ako aj pozastaviť prítomnosť a prácu Srbov v súdnictve a polícii v severnom Kosove. Naše rozhodnutia budú v platnosti, kým Priština nezačne rešpektovať medzinárodné právo, a najmä dovtedy, kým nezruší nezákonné rozhodnutie o poznávacích značkách a nevytvorí spoločenstvo srbských obcí. Na základe všetkých vyššie uvedených skutočností ja, Goran Rakić, odstupujem z funkcie ministra vlády,” povedal Rakić za potlesku publika.

Po vyhlásení Rakiča, nasledovali vyhlásenia srbských poslancov o vystúpení z parlamentu. Rezignáciu oznámili následne sudcovia, vedúci predstavitelia obcí a srbskí policajní šéfovia si počas stretnutia vyzliekli uniformy neuznaného Kosova.

Zdroj: TV Pink/TACC

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *