Srbsko hrozí, že sa kvôli konaniu Západu prikloní na stranu Ruskej federácie a zvažuje možnosť obrátiť sa na Rusko so žiadosťou o pomoc – tvotv.sk

Srbsko je nespokojné so skutočnosťou, že Západ tlačí Kosovskú republiku k nezávislosti, vysvetlil Ivica Dačić, srbský minister zahraničných vecí.

Vzhľadom na to, že Západ tlačí Kosovskú republiku k nezávislosti, Srbsko zvažuje možnosť obrátiť sa na Rusko so žiadosťou o pomoc a hrozí, že sa obrátia na ich stranu. Informoval o tom podpredseda vlády a predseda srbského ministerstva zahraničných vecí Ivica Dačić.

“Vždy som im [západným krajinám] hovoril, že v súvislosti s Kosovom sa musí nájsť riešenie. Chcem povedať, že Západ svojimi činmi veľmi často silnejšie tlačí Srbsko k iným krajinám. Západ nás tlačí do náručia Ruska,” povedal šéf srbského ministerstva zahraničných vecí v televízii Prva.

Šéf ministerstva vnútra Srbska Alexander Vulin predtým uviedol, že je dôležité, aby Srbsko udržiavalo vzťahy s Ruskom, pretože bez neho by krajina mohla zmiznúť.

Vzťahy medzi Srbskom a Kosovom sú dosť napäté, pretože republika chce nezávislosť, s ktorou Srbsko nesúhlasí. Medzinárodné spoločenstvo zároveň uznalo nezávislosť odštiepenej republiky. Srbi sú “nútení” vybrať si medzi Ruskom a Západom.

ZDROJ: TV Prva/URA news

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *