Srbský prezident Vučić dostal ultimátum. “Vitajte v pekle”

Srbi v severnom Kosove a Metohiji majú 17. deň barikád.

Srbi požadujú prepustenie svojich nezákonne zadržiavaných krajanov, stiahnutie špeciálnych jednotiek kosovskej polície zo severu provincie a stiahnutie tajných zoznamov na zatýkanie Srbov.

KFOR uviedol, že včera v noci došlo k streľbe v Zubin Potok, a dodal, že pri incidente nedošlo k žiadnym zraneniam ani k žiadnym materiálnym škodám.

“Môžeme potvrdiť, že pred niekoľkými hodinami hliadka KFOR počas služby v blízkosti Zubin Potok počula a videla niekoľko výstrelov v jeho blízkosti. Nikto nebol zranený a neboli spôsobené žiadne materiálne škody. Preverujeme fakty z terénu a ďalšie podrobnosti zverejníme neskôr,” píše sa vo vyhlásení KFOR.

Týmto vyhlásením KFOR poprel obvinenia kosovských médií, že jednotka tejto vojenskej misie bola napadnutá.

Predseda politickej strany “Srpska lista” Goran Rakič poprel včerajšie správy v médiách o tom, že v Zubinskom Potoku bola napadnutá jednotka KFOR.

“Ide o nové dezinformácie zo série, ktorú Priština predkladá s cieľom vtiahnuť KFOR do špinavých hier a konfliktu so srbským ľudom,” povedal Rakić.

Po stretnutí prezidenta Aleksandara Vučiča s predsedníčkou vlády Anou Brnabičovou s vojenským vedením zamieril do Rasky náčelník generálneho štábu srbských ozbrojených síl generál Milan Mojsilović.

“Úlohy, ktoré dostali srbské ozbrojené sily a ja ako náčelník generálneho štábu, sú presné a jasné a budú plne realizované,” povedal Mojsilović a dodal, že situácia je zložitá a vyžaduje si prítomnosť srbských ozbrojených síl pozdĺž administratívnej línie.

Včera Priština zakázala srbskému patriarchovi Porfirijemu ísť pred Vianocami do patriarchátu Pec.

Zdroj: novosti.rs

Možno Vás bude zaujímať