Středula stiahol svoju kandidatúru na prezidenta, vo voľbách podporil Nerudovú

Josef Středula oznámil, že sa vzdáva svojej kandidatúry na prezidenta. Povedal to vo včerajšom diskusnom programe Českej televízie, päť dní pred prvým kolom volieb hlavy štátu. Podporil kandidatúru bývalej rektorky Mendelovej univerzity Danuše Nerudovej. Poďakoval svojim sympatizantom.

Predseda Česko-moravskej konfederácie odborových zväzov Josef Středula sa rozhodol usporiadať prvú veľkú prezidentskú debatu vo veľkom meradle. Na samom konci, aj keď sa mu celkom dobre darilo, vo svojom prejave stiahol svoju kandidatúru na hrad a podporil rektorku Mendelovej univerzity Danuše Nerudovú v ďalšom boji o post prezidentky. Podľa vlastných slov nechce, aby na hrade sedel ani bývalý spolupracovník StB (t.j. Andrej Babiš), ani bývalý komunistický špión (t.j. Petr Pavel).

Danuše Nerudová nemala čas vyjadriť sa k Středulovej podpore. To, či sa percentá skutočne presunú k rektorke a pomôžu jej dostať sa do druhého kola, prezradia až samotné voľby. Podľa prieskumov, ktoré v relácii citovala Česká televízia, sa zatiaľ zdá, že prvé kolo vyhraje buď Andrej Babiš alebo Petr Pavel a v druhom kole budú spolu súťažiť.

Zdroj: ČT24

Možno Vás bude zaujímať