Stretnutie medzi Vučićom a Borrellom: Srbsku „ostro vyčítali“ neuvalenie sankcií na Rusko

Otvorený rozhovor s Josepom Borrellom a príprava na pokračovanie dialógu medzi Belehradom a Prištinou bol oznámený na Instagrame prezidenta Vučića.

Prezident Srbska Aleksandar Vučić sa v Mníchove stretol s vysokým predstaviteľom Európskej únie pre zahraničnú politiku a bezpečnosť Josepom Borrellom a pri tej príležitosti mu bolo „ostro vyčítané“, že Belehrad neuvalil na Rusko sankcie.

Vučić sa včera v Mníchove krátko stretol s Borrellom a následne oznámil, že so šéfom diplomacie EÚ sa opäť stretne dnes.

“Krátke stretnutie s Josepom Borrellom. Zajtra (v sobotu) očakávame nové stretnutie a pokračovanie boja za zachovanie mieru a stability na celom západnom Balkáne,” povedal prezident.

Borrell: Kosovo a Metohija a sankcie sú kľúčové pre cestu Srbska do EÚ

Šéf diplomacie Európskej únie Josep Borrell už dnes po stretnutí s prezidentom Srbska Aleksandarom Vučićom informoval, že návrh EÚ o normalizácii vzťahov s Prištinou, ako aj o harmonizácii so Spoločnou zahraničnou a bezpečnostnou politikou (SZBP) sú kľúčové pre európsku cestu Srbska.

“Stretol som sa s prezidentom Srbska na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii pred dialógom na vysokej úrovni, na ktorom sa zúčastním 27. februára. Diskutovali sme o potrebe pokročiť v súvislosti s návrhom na normalizáciu vzťahov s Kosovom. Dôležitosť zosúladenia Belehradu so SZBP je kľúčová na ceste Srbska do EÚ,“ napísal Borell na Twitteri.

Zdroj: RT Balkan

Možno Vás bude zaujímať