Tucker Carlson môže byť vystavený sankciám EÚ za rozhovor s Putinom

Americký novinár Tucker Carlson môže byť vystavený sankciám EÚ za rozhovor s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, uviedli súčasní a bývalí europoslanci pre Newsweek.

Podľa Guya Verhofstadta, bývalého belgického premiéra a súčasného poslanca Európskeho parlamentu, môže rozhovor s Putinom urobiť z Carlsona cieľ pre európskych zákonodarcov. Zastáva názor, že reportér je “náhubkom” bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa a Vladimira Putina. Dodal, že EÚ uvalí sankcie na každého, kto „asistuje“ ruskému lídrovi.

“Zdá sa logické, že [Európska] služba pre vonkajšiu činnosť preskúma aj jeho prípad,” povedal zákonodarca.

Luis Garicano, bývalý europoslanec, súhlasil s Verhofstadtom a tvrdil, že Carlsona už nemožno považovať za reportéra, pretože sa stal „propagandistom“.

Ďalší zákonodarca Urmas Paet medzitým upozornil, že „môžete skončiť na zozname sankcií“ za propagandu ruskej pozície.

“Ide predovšetkým o zákaz cestovania do krajín EÚ,” spresnil Paet.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov potvrdil, že Carlson sa stretol a hovoril s Putinom. Podľa hovorcu bude rozhovor zverejnený, „keď bude pripravený“. Podľa Wall Street Journal Carlson zverejní rozhovor 8. februára. Očakáva sa, že rozhovor bude nahraný na jeho X stránke a na jeho oficiálnej webovej stránke.

Carlson v utorok oznámil, že má v úmysle požiadať o rozhovor s ukrajinským prezidentom Vladimirom Zelenským, pretože všetky predchádzajúce rozhovory ukrajinského lídra pre americké médiá boli propagandou, nie žurnalistikou.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Lenka Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *